AKP'li Belediye Başkanı ve MHP'li Meclis Üyeleri çocuklara Arapça rakamlı saatler hediye edildi. Akıllara önce "yerli ve milli" lafları sonra da T.C.'nin kamu binalarından kaldırılması geldi.

AKP'li Belediye Başkanı ve MHP'li Meclis Üyeleri çocuklara Arapça rakamlı saatler hediye edildi. Akıllara önce "yerli ve milli" lafları sonra da T.C.'nin kamu binalarından kaldırılması geldi.  

Hıdırellez şenliklerinde AKP'li Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, çocuklara Arap rakamlarından oluşan bir duvar saati hediye edince vatandaşlar tarafından büyük tepki aldılar.

Manisa'nın Demirci ilçesinde yapılan Hıdırellez şenliklerinde çocuklara Arap rakamlarının olduğu duvar saatleri hediye edilmesi akıllara ülkenin ortadoğulu göçmenlerle dolduğu ve sokaklarda arapça tabelaların da patlama yaptığını getirdi.

Demirci Belediyesi tarafından Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadında düzenlenen hıdrellez ve uçurtma şenliğine Belediye Başkanı Selami Selçuk, eşi Güzide Selçuk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bilal Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı ve davete Arapça damgasını vurdu.

Çocuklar ve gençlerin katılımı ile halat çekme, yumurta taşıma, sandalye kapmaca ve çuval yarışları düzenlendi ve yarışmalarda  birinci olanlara belediye tarafından rakamları Arapça rakamlardan oluşan duvar saati ve çocuklara da oyuncaklar dağıtıldı.

Şenlikler sırasında dağıtılan içinde Demirci Belediyesi logosu, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk yazılı ve saati gösteren rakamların arapça olduğu duvar saati vatandaşlar tarafından da tepki gördü.

Son Dakika Yeni Sosyal Yardım Paketi Açıklandı: Çocuklu Aileleri ve Kiracıları İlgilendiriyor Son Dakika Yeni Sosyal Yardım Paketi Açıklandı: Çocuklu Aileleri ve Kiracıları İlgilendiriyor

Yarışmalarda birinci olanlara başkan Selçuk başta olmak üzere  AKP ve MHP'li belediye meclis üyeleri de aynı Arapça saatleri hediye etti.

İşte "milli ve yerli" iktidar üyeleri ve Arapça sevdaları;

AKP'li Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk

MHP'li Belediye Meclis Üyesi

AKP'li Belediye Meclis Üyesi

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bilal Yılmaz