Yeşilyurt Belediyesi'nden Tepki Çeken Uygulama! Yolları Deterjanla Yıkadılar!

Yeşilyurt belediyesi yine yapacağını yaptı. Sokakları deterjanla yıkadılar ve bunu övgüyle paylaştılar! Sokakları su ve deterjanla yıkamak neden zararlıdır?

Gündem 10.05.2021 - 16:39 10.05.2021 - 16:40 Ece Sahan

Yeşilyurt Belediyesi bu kezde sokakları deterjanla yıkadı. Sosyal medyada tepkiler gecikmedi. 

Sokakları su ve deterjanla yıkama şovunun ne kadar zararlı ve israf olduğu defalarca söylenmesine rağmen Yeşilyurt Belediyesi bunu gururla paylaştı. 

İnsan kaçakçılığı suçu ile karşı karşıya kalan Yeşilyurt Belediyesi bu seferde sokakları deterjanla yıkayarak gündem oldu.

Kimyasalların toprağa, yer altı sularına, bitkiler ve canlılara karışmasına sebep olan ve tüm dünyada su kaynakları tükenirken sokakları deterjan ve su  ile yıkayan Yeşilyurt Belediyesi'ne tepkiler sürüyor. 

Tamamen şov amaçlı yapılan ve iyi bir şey yaptıklarını sanarak doğanın dengesini kimyasallarla bozan bu saçma uygulama hem tüm dünyada su kaybı yaşanırken su israfı hem de sokakların bal dök yala gibi akıl dolu bir şeye çevirdiğini sanma saçmalığı bu sefer de Yeşilyurt Belediyesi tarafında yapıldı. 

Onlarca belediye görevlisi onlarca tanker ile sokalarda bir sürü su ve deterjan ile kimyasal saçtı. Sadece bir şov için yararı olamyan akıl dışı zararlı bir eylemle hem bitkilere hem yer altı sularına hem de hayvanlara kimyasal karışmış oldu ve su israfı yaşandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@