Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı sigara ve alkol fiyatlarına kısa süre içerisinde uyuglanacak yeni zammı duyurdu.

Türkiye'de yaşanan zam yağmurundan en fazla etkilenen alkol ve sigara zamları da benzin ve mazot zammı gibi adeta otomatiğe başlanıyor.

Daha Temmuz ayında yeni ÖTV (ÖZEL Tüketim Vergisi) zammı uygullanan sigaralara yine  2 TL civarında zam geliyor. Yılbaşından bu yana toplamDA 10 TL tutarında zamlanan sigara fiyatlarına Ağustos ayında yaşanan maliyet artışlarının da yansıtılacağı Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar tarafından duyuruldu.

Dündar, "Sigaraya geçtiğimiz günlerde 2 lira zam yapıldı. Aslında 4 lira zam yapılacaktı ama firmalar 2 lirasını sübvanse etti. Sübvanse edilen 2 liranın zam olarak yansımasını bekliyoruz " diyerek yine yeniden zammın haberini verirken "Yüzde 10-15 civarında bir zam gelebilir" sözleri ile beklenen oranı da verdi.

Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı! Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı!