Emekli vatandaşlara bayramlar öncesinde verilen 1100 TL'lik ikramiye için yılbaşında da beklentiler var. Özellikle sosyal medyada son günlerde yayınlanan iddialara göre emekliye yeni yıl içinde ikramiye ödenecek. SSK, bağ-kur, Emekli Sandığı ve dul ve yetim aylığı alanlar şu sıralar bu sorunun yanıtını arama motorunda öğrenmeye çalışıyor. Peki yılbaşında emekliye ikramiye verilecek mi? emekliye 1100 TL yeni yıl ikramiyesi var mı? işte merak edilen soruların yanıtları…

Aralık ayı yavaş yavaş ilerlemeye devam ederken emekli vatandaşlar yılbaşında maaşlarına yapılacak olan zamları merakla bekliyor. Artık emekli maaşlarının netleşmesi için tek bir veri kaldı. O da aralık ayı enflasyon rakamları. Ocak ayında aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte emeklinin zam oranı ve yeni maaşları belli olacak. Ancak son günlerde sosyal medyada farklı bir iddia dolaşıyor. Emekliye yılbaşı ikramiyesi verileceği yönünde çıkan iddiaları sonrasında emekli vatandaşlar arama motorunda bu konuda araştırma yapmaya başladı. Peki emekliye yılbaşında ikramiye var mı? Emekliye 1.100 TL yeni yıl ikramiyesi verilecek mi?

Emekliye yılbaşı ikramiyesi verilecek mi?

Birini üzere emekli vatandaşlara dini bayramlar öncesinde ikramiye ödemesi yapılıyor. Bu yıl da emekliler Ramazan ve Kurban Bayramları Öncesinde 1100TL'lik ikramiye ödemesi aldı. Fakat yeni yıl yaklaşırken sosyal medyada bazı iddialarda gündeme gelmeye başladı. Sosyal medyada dolaşan iddialara göre 2022 yılbaşında emeklilere 1000 TL'lik ikramiye yatacak. Ancak bu konuda şu ana kadar yapılan bir açıklama bulunmuyor.

Sosyal medyada gündeme gelen bu iddiaların da gerçeği yansıtmadığı düşünüyor. Çünkü emekli ikramiyelerinin sadece dini bayramlar için geçerli olduğu daha önce de açıklanmıştı. 2022 yılında da emekli vatandaşlar Ramazan ve Kurban Bayramı Öncesinde 1100 TL ikramiye ödemesi alacak.