İbrahim Tatlıses'i, eski dostu türkücü Şivan Perwer'in de mahkemeye verdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

En son oğlu Ahmet Tatlı ile mahkemelik olan İbrahim Tatlıses'in kebap salonlarının ve şirketlerinin doğalgaz ve elektrik borçlarını ödemediği, devlete 120 milyon TL borcu olduğu haberleri ortaya çıkmıştı.

Mallarına Ahmet Tatlı'nın açtığı 'Akli melekeleri yerinde değil' davası ile şerh konulan Tatlıses "Bana aklı dengesi yerinde değil diyorlar. Aklı yerinde olmayan birisi bu kadar şarkıyı ezbere bilir mi?" cevabı ile gündeme ayrıca düşmüştü.

Şivan Perver ile Tatlıses'ten tarihi düet

Tam da bu arada Tatlıses’in tüm taşınır ve taşınmaz varlıklarının üzerinde hacizler olduğu ve milyonlarca lira vergi borcu olduğu iddiası ortaya çıkmış ve ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, ise İbrahim Tatlıses’in mal varlıklarıyla ilgili haciz belgelerini yayınlamıştı.

Akay ayrıca İbrahim Tatlıses’in Şivan Perwer’e borcu olduğunu ve Perwer’in Tatlıses’i icraya verdiğini “Birçok alanda yatırımı olan ve çoğunda büyük zararlar eden Tatlıses’in ayrıca şirketlerinin, kebap salonlarının elektrik, doğalgaza da borçları bulunuyor. Yani devlete 120 milyon TL borcu olduğunu öğrendim. Bu borçları yüzünden tüm mal varlıklarına haciz konulan Tatlıses’in, Kürt kökenli sanatçı Şivan Perwer’le de mahkemelik olduğunu da öğrendim" dedi.
İbrahim Tatlıses ile Şivan Perver Diyarbakır'da düet yaptı

Magazin gündemine bomba gibi dişen haberde Perwer'in  2014 yılında İbrahim Tatlıses’e karşı açtığı telif davasını da kazandığını belirten Akay,  "Ancak telif davasını kazanmasına rağmen Perwer’e, İbrahim Bey tarafından hiç bir ödeme yapılmamış. Bunun üzerine de Şivan Perwer’in avukatları da İbrahim Tatlıses’i icraya vermiş” dedi.

Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı? Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı?