EYT son dakika haberleri sürekli olarak gündemde yer alıyor. Bu anlamda EYT için erken emeklilik müjdesi geldi! EYT çözüldü! Bugün itibariyle emekli olabileceksiniz

Pek çok çalışanın hayalinde emekli olma süreci yer alır. Emekli olma süreci farklı nedenlerden dolayı değişebiliyor. Emeklilik yaşı yaklaştıkça bu süreç daha yakından takip edilir. Özelliklede son yıllarda pek çok çalışan erken emeklilik sisteminden yararlanmak istiyor. Genel olarak bazı kişiler emekli olmak için prim günleri tam oluyor ama yaşları yetersiz kalıyor. Bu süreç günümüzde emeklilikte yaşa takılanlar olarak EYT şeklinde adlandırılıyor. Uzun zamandır gündem yer alan erken emeklilik sistemi için gerekli açıklamalar zaman zaman resmi olarak yapılıyor. Günümüzde devlet emeklilik için borçlanma kapsamında çeşitli değişimler sağladı. Bu değişimlerin uygulanması ile merakla beklenen erkenden emekli olmak mümkün oluyor.

Yıllardır bekleniyordu! Erken emeklilik müjdesi geldi! EYT çözüldü! Bugün itibariyle emekli olabileceksiniz. Borçlanma kapsamında prim günlerinin değişimleri oluyor. Devlet mesela erkeklerde askerlik sürecini borçlanma süreci olarak sayıyor. Böylece erkeklerin askerlik süreçleri prim günlerine ekleniyor. Özellikle son zamanlarda EYT konusunda adımların atılması da bekleniyor. Bu kapsamda askerlik borçlanmasının da erken emeklilik konusunda etkili bir kazanımı beraberinde getireceği düşünülüyor!

Askerlik Borçlanmasında Erken Emeklilik Süreci

Askerlik süreci devlete sunulan bir hizmettir. Bu yüzden de genel olarak askerlik süreci EYT kapsamında yer alır. Prim günlerinden dolayı emekli olamayanlar için askerlik süreçleri baz alınıyor. Son dönemlerde sıklıkla ön planda yer alan EYT sorunun çözümlerinde askerlik süreçleri de yer alır. Kadınlarda EYT için daha farklı sistemler uygulanıyor. Günümüzde yaşı gelmiş ama prim gün konusunda sorunları olanlar için askerlik borçlanmasında erken emeklilik süreci avantajdır. Peki, doğum borçlanmasının erken emekliliğe katkısı var mı?

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Doğum Borçlanması İle Erken Emeklilik Olur Mu?

Kadınlarda erken emeklilik süreçleri için sıklıkla doğum borçlanması süreçleri tercih edilir. Doğum zamanlarında devlet her çocuk için 2; en fazla 6 yıl erken emekli olma olanağını oluşturur. Geçmiş dönemlerde doğum izinlerinin kullanımlarında sorun yaşayanlar için EYT günümüzde mümkündür. Kadınlarda emekli olma yaşı düşük için 6 yıl erken emekli olma olanağı da daha çok tercih edilir. Son yapılan EYT değişimleri ile emeklilik süreçleri daha pratik olarak tamamlanıyor.