Deneyimli teknik direktör Yılmaz Vural ikinci defa koronavirüse yakalanmıştı. Vural, durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakımda tedaviye alınmıştı.

Emekli Maaşı İçin Net Açıklama! 2023 Yılı En Düşük Emekli Maaşına %50'den Fazla Zam! Emekli Maaşı İçin Net Açıklama! 2023 Yılı En Düşük Emekli Maaşına %50'den Fazla Zam!
Deneyimli teknik direktör Yılmaz Vural ikinci defa koronavirüse yakalanmıştı. Vural, durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakımda tedaviye alınmıştı. Deneyimli teknik adamın eşi Seda Vural, Yılmaz Vural'ın son durumu hakkında açıklamalar yaptı. Eşinin entübe halde tutulduğunu aktaran Seda Vural, doktorlara göre eşinin durumunun düzelmeye başladığını söyledi. Sürecin oldukça yavaş ilerlediğini belirten Seda Vural, sonucu beklediklerini bildirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan her gün rapor istiyor


Eşinin daha önce yaptırdığı koronavirüs testinin önce negatif sonra pozitif çıktığını kaydeden Seda Vural, Haziran ayındaki ilk testin pozitif çıktığını anlattı. Daha sonra yapılan testlerin negatif çıktığını söyleyen Seda Vural, tomografilerin de temiz olduğunu vurguladı. Bütün Türkiye'den gelen mesajlar sonrasında çok duygulandıklarını kaydeden Vural, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doktorlardan her gün rapor istediğini belirtti.Teknik direktör Bülent Uygun ise Yılmaz Vural'ın şimdilik entübe bir şekilde uyutulduğunu aktardı. Oksijenin her geçen gün daha az verildiğini aktaran Uygun, bu durumun iyiye işaret olduğunu kaydetti.

Türkiye'de koronavirüsün bilançosu


Türkiye'de salgının başlangıcından bu yana koronavirüs bulaşan kişi sayısının 494 bin olduğu kaydediliyor. Bu kişilerden 400 bininin iyileştiği ve 13 bin 558 kişinin yaşamını yitirdiği ifade ediliyor. Koronavirüsü ağır şekilde atlatan bazı kişilerin akciğerlerinde kalıcı hasarların meydana geldiği belirtiliyor.