2022 yılı bir geldi pir geldi. Temel gıda ürünleri başta olmak üzere birçok ürüne beklenmedik zamlar uygulanırken sigara ve alkol kullananlar için de yas havası estirecek haber geldi. Alkol kullananlar ve sigara içenler bu kadar ile birlikte kahrolacak. Çünkü daha yeni zam gelmesine rağmen yine sigara ve alkole zam gelecek.

Koronavirüs salgını ile başlayan zor günler maskeleri atınca bitecek dedik ancak ekonomik kriz daha da zor günlere sebep oldu. Ülkece şu günlerde zam haberleri ile yatıyor zam haberleri ile kalkıyoruz. Neredeyse iğneden ipliğe her şeye zam gelirken vatandaşlar artık isyan etme noktasına geldi. Özellikle akaryakıta her gün zam yapılıyor. Bunun dışında temel gıda ürünleri, Sigara ve alkol de fiyatı artan ürünler arasında yer alıyor. Sigara ve alkol kullananlara yeni bir kara haber daha geldi. Bu defa öyle bir zam geliyor ki herkes sigarayı bırakacak. Detaylar haberimizin devamında…

Gözden kaçırmayın

Man Adası Belgeleri Doğrulanırken Neden Kılıçdaroğlu'na Tazminat Cezası Verildi? Tazminat Kararına Kılıçdaroğlu Ne Dedi? Man Adası Belgeleri Doğrulanırken Neden Kılıçdaroğlu'na Tazminat Cezası Verildi? Tazminat Kararına Kılıçdaroğlu Ne Dedi?

Sigaraya Ocak ve Mart ayında yapılan zamlar sonrasında artık bitti deniyordu. Ancak sigara fiyatları yeniden zamlanacak. Sigaraya zam gelmesi ile birlikte alkole zam gelecek. Bu haber sigara ve alkol tiryakilerine adeta kahredecek. Üstelik bu defa zam haberi ilk ağızdan geldi spekülasyon değil. Türkiye'de Türkiye Tekel Bayileri Platformu başkanı Özgür Aybaş, Sigara ve alkol kullananları etkileyecek olan zam haberini sosyal medya hesabından verdi. Peki, Sigaraya ne kadar zam gelecek? Alkole ne kadar zam gelecek? Sigara ve alkol zammı son dakika haberi…

yine-fena-geliyor-sigara-ve-alkol-kullananlari-matem-havasina-sokacak-haber-pes-pese-zamlar-acik-2

Sigara ve alkol zammı ne zaman gelecek?

Koronavirüs pandemisi 2022 yılında bitecek maskeleri atacağız derken daha da zor günler kapımıza dayandı. Özellikle ekonomik krizin başlaması ile beraber her gün gelen zam haberleri vatandaşları artık canından bezdirdi. Sigaraya Ocak ayında yapılan zam sonrası geçtiğimiz hafta da 2 TL zam yapılmıştı. Milyonlarca sigara tiryakisi zamlarla beraber ne yapacağını şaşırırken yeni bir zam haberi daha geldi. Türkiye tekel bayileri Platformu başkanı Özgür Aybaş, sigara kullananları bekleyen zammı sosyal medya hesabından duyurdu. Sigaraya 28 Mart pazartesi günü yeni bir zam daha yapılacak. Sadece sigara da değil alkol fiyatları da zamlanacak.

yine-fena-geliyor-sigara-ve-alkol-kullananlari-matem-havasina-sokacak-haber-pes-pese-zamlar-acik-5

Alkol ve sigara zammına hazır mıyız?

Türkiye tekel bayiler Platformu başkanı Özgür Aybaş sosyal medya hesabından tiryakileri yakından ilgilendiren Kara haberi verdi. Özgür Aybars sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Alkol ve sigara zamlarına hazır mıyız diye sorarken Pazartesi gününden itibaren yüksek ihtimalle sigaraya zam olacağını söyledi. Ramazan'da içki alkol zammı olacağını belirten Aybaş, 2 Nisan tarihini işaret etti. Ramazan ayının girişinde alkol fiyatları %10-15'lik zamlanacak. Nisan ayının ikisi gibi alkol zamlarının gelmesi beklenirken bu Pazartesiden itibaren ize sigara fiyatlarının artacağı tahmin ediliyor. Vatandaşlara ise artık Sigara ve alkol zammı konusunda çaresiz. Hangi gün Tüm ürünlerde fiyat artışı olmaya devam ediyor.