Meteorolojiden gelen hava raporuna göre bugün Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında sağanak yağış geçişleri görülecek. Erzurum, Elazığ, Hatay, Adana ve Osmaniye'ye de sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Meteorolojiden gelen hava raporuna göre bugün Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında sağanak yağış geçişleri görülecek. Erzurum, Elazığ, Hatay, Adana ve Osmaniye'ye de sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Çanakkale, Balıkesir, Gümüşhane ve Tunceli civarında karla karışık sağanak yağış görülecek. Öte taraftan Edirne, Artvin ve Erzurum'da da yer yer kar yağışları etkisini gösterecek. Orta Karadeniz'in batısı, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz'in batısında ise hava parçalı bulutlu ve açık geçecek. Marmara, Doğu Anadolu'nun doğusu ve güneyi ile Ege'nin kuzeyinde hava çok bulutlu olacak.


Yarın Marmara'da yoğun kar yağışı var


Bu geceden itibaren Trakya'dan girecek yoğun kar yağışıyla beraber gelen soğuk havalar da ülkeyi etkileyecek. Yarın Marmara genelinde etkili olacak yoğun kar yağışıyla birlikte kar kalınlığı bazı bölgelerde 30 santimetreye kadar ulaşacak. Ülkede sıcaklığı yükselten yüksek basıncın etkisinin kırılmasıyla beraber kuzeyden gelen alçak basınç sistemi önümüzdeki hafta boyunca ülkede etkili olacak. Yarından itibaren kar yağışı Karadeniz kıyılarında da etkisini göstermeye başlayacak.


Sıcaklıklarda keskin düşüş olacak


Ülkeye aniden girecek kar yağışıyla birlikte soğuyan hava, beraberinde buzlanma ve don tehlikesinin de getirecek. Yarın Marmara bölgesinde yaşayan ve sokağa çıkma yasağından muaf olan çalışanların karayollarında yer yer görülebilecek buzlanmaya dikkat etmeleri gerekiyor. Gün boyunca hava sıcaklığı mevsim normallerinden yüksek olacak ancak bu geceden itibaren hava sıcaklığında keskin bir düşüş meydana gelecek. Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu2nun güneydoğu kesimlerindeki yüksek yamaçlarda çığ tehlikesinin görülebileceği ifade edildi.