Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrasında yoğun kar yağışı yeniden etkili olmaya başladı. Kar yağışı ile birlikte bazı illerden de kar tatili haberleri geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrasında yoğun kar yağışı birçok evde yeniden etkisini göstermeye başladı. Marmara Bölgesi, Ege bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kar yağışı nedeniyle bazı bölgelerde olumsuzluk yaşanıyor. Ayrıca yoğun kar yağışı Pazartesi günü başlayan ikinci döneminde etkiledi. 8 ilde okulların tatil edildiği açıklandı.

Gözden kaçırmayın

Türkiye Tarihinin Tek Toprak Kaybeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyük Gaf! "Sultan Erdoğan" Abdülhamit Sevdası İle Battı Türkiye Tarihinin Tek Toprak Kaybeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyük Gaf! "Sultan Erdoğan" Abdülhamit Sevdası İle Battı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlerdir peş peşe yapılan uyarılar sonrasında Türkiye yeniden soğuk ve Karlı havanın etkisi altına girdi. Birçok ilde yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmesine karar verildi. Sabah saatlerinde yapılan Açıklama ile birlikte Kütahya, Çanakkale, Uşak, Tunceli, Bilecik Pazaryeri, Denizli Çameli, Afyonkarahisar'ın Dinar ve Dazkırı ilçeleri ile Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde eğitime ara verildi.

Kar yağışı eğitime engel oldu

Balkanlardan gelen ve Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve karlı hava nedeniyle eğitime ara verildi. Çanakkale, uçak, Kütahya, Tunceli, Bilecik, Denizli, Afyonkarahisar ve Bursa valilikleri Gece saatlerinde yayınladıkları duyularla beraber bazı bölgelerde eğitimin yapılamayacağını açıkladı. Yoğun kar yağışının etkili olduğu bölgelerde Eğitime bir gün süreyle ara verilirken aynı zamanda Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personeller de izinli sayılacak.

Kar yağışı ne zamana kadar devam edecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son hava durumu tahmin raporlarına göre kar yağışı 2 gün boyunca etkili olmaya devam edecek. Kar tatili şu an için sadece bugün geçerli ancak Gece saatlerinde valilikler yeniden karar alıp bilgilendirme yapabilir.