Açıklamalarda yer alan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı “YÖK”, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü “ÜNİVERSİTE”, adına sınav organizasyonu yapılacak olan kurum ve kuruluşlar “KATILIMCI”, sınava katılacak personel “ADAY” olarak anılacaktır. 22-27 Şubat 2019 ta

Açıklamalarda yer alan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı “YÖK”, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü “ÜNİVERSİTE”, adına sınav organizasyonu yapılacak olan kurum ve kuruluşlar “KATILIMCI”, sınava katılacak personel “ADAY” olarak anılacaktır. 22-27 Şubat 2019 tarihleri arasında ADAY’lar, ÜNİVERSİTE’nin Aday İşlemleri Sistemi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) üzerinden sınav başvurularını yapacak ve 100 (yüz) TL sınav ücretini ödeyecektir. Ödeme işlemi, ÜNİVERSİTE’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden sınav başvurusu esnasında kredi/banka kartı ile gerçekleştirilecektir. Başka kanallardan ödeme kabul edilmeyecektir. Belirtilen tarihler arasında başvuru sürecini tamamlamayan ADAY’ların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Sınav başvurusundan vazgeçen, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarısız olan veya sınavı geçersiz sayılan ADAY’ların ödedikleri ücretler iade edilmeyecektir. Ücretlerin doğru yatırılmamasının sorumluluğu ADAY’lara aittir.
18-22 Mart 2019 tarihleri arasında ADAY’ların kimlik bilgileri, sınava girecekleri yer, zaman bilgileri ve sorumlu oldukları sınav konularını içeren “Sınav Giriş Belgeleri”, ÜNİVERSİTE tarafından Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ADAY’ların erişimine açılacaktır.

Detaylar için tıklayın