Üniversiteler Şubat'ta mı açılacak son dakika açıklamaları mevcut.   Geçtiğimiz dönem Mart ayında kapanan ve uzaktan eğitim yoluyla sene sonuna kadar devam eden üniversitelerde eğitim sekteye uğramış ve yaz tatili başlamıştı.

Üniversiteler Şubat'ta mı açılacak son dakika açıklamaları mevcut.  Geçtiğimiz dönem Mart ayında kapanan ve uzaktan eğitim yoluyla sene sonuna kadar devam eden üniversitelerde eğitim sekteye uğramış ve yaz tatili başlamıştı. Gerek yeni kayıt yaptıracaklar gerekse de üniversitelerin üst sınıfına geçenler üniversiteler ne zaman açılacak sorusunu belki de hergün sormaktaydı. Peki yetkililerden açıklama yapıldı mı? Sosyal medya da ortaya atılan iddialarda üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun cevabı Şubat olarak açıklandı ve herkes böylece üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun cevabını Şubat olarak paylaştı. Böyle süregelen gelişmeler ve sosyal medya paylaşımları akabinde  Üniversiteler Şubat'ta mı açılacak son dakika araması yapılmaya başlandı. yeni eğitim öğretim yılı ile alakalı YÖK'ten  çıklama yapıldığı ve üniversitelerin Şubat'ta açılacağı iddialarını araştırdık. Yeni üniversiteye başlayacaklar gidecekleri şehire alışma dönemi için yerleşme dönemi için üniversitelerin çılacağı tarihi merak ederken, devam eden öğrencilerde üniversitelerin ne zaman açılacğaını mrak ediyor. İşte YÖK tarafından kritik açıklama yapıldı. Üniversiteler ne zaman açılacak sorusuna cevaben YÖK Başkanı'ndan kritik bir açıklama gelmişti. İşte, üniversitelerin açılış tarihi hakkında yapılan tüm detaylı açıklamalr. 

Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ! Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ!


ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAKYÖK Başkanı Yekta Saraç üniversiteler ne zaman açılacak Üniversiteler Şubat'ta mı çılacak son dakika gibi sorgulara cevap verdi ve  "YÖK olarak, bugün itibarıyla üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik." ifadesini kullanan Saraç, şunları kaydetti:  "Bunun yanı sıra kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması da önemli olup bunun için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanıdık. Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale geldi. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek. Yeni YÖK olarak Türk yükseköğretim sistemine bu vesileyle getirdiğimiz karma modelin (hibrit) hayırlı olmasını diliyoruz." dedi. İlk ort ve lise dengi okulların açılacağı 31 Ağustos tarihi mevcut pandemi sebebiyle 21 Eylül'e çekilirken yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı sorusu üniversitelr için de merkla aranmakt.  Peki Üniversiteler Şubat'ta mı açılacak son dakika  gelişmelerinde herkes üniversiteler eylül'de mi açılacak Şubat'ta mı sorusunu sorarken, Yekta Saraç'ın açıklamalrı sonrasında pandemi gerilemesi durumunda okulların Ekim ayında açılacak olması PLANLANAN TARİH 1 EKİM - Prof. Dr. Saraç, yeni eğitim yılı konusunda, "Henüz krizin gelecek eğitim yılı ile ilgili etkilerinin ne olacağını net olarak göremiyoruz. Tabii ki dileğimiz bir an önce yüz yüze eğitime geçebilmektir. Ancak Covid-19 pandemisindeki güncel verileri ve bilimsel çalışmaları takip ederek dünyanın pek çok ülkesinde, uzaktan eğitimin gelecek eğitim yılında da devam edebileceğini gözlemlemekteyiz" açıklamasını yapmıştı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerin açılış tarihiyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istendiği belirtildi.