İngiltere’de bir grup gencin aslında sahte olan dünyaca ünlü markaların parfümlerini satarken yakalanması sonrası Türkiye'de de sahte parfüm korkusu başladı. Sahte Parfümlerde İdrar Var mı? Hangi Parfümlerde İdrar Çıktı? soruları da çoğaldı.

İngiltere’de şehir merkezinde yer alan alışveriş merkezinin yakınlarınaki gençler, ısracı davranışları sonrası polise şikâyet edildiler ve bir skandal da böylece ortaya çıktı.

Şikayet edilmeleri üzerine 14, 15 ve 17 yaşlarında üç genç, polisi görünce ellerindeki çantayı fırlatıp kaçmaya çalışırlarken polis gençlerin fırlattığı çantanın içinde dünyaca ünlü markaların parfümlerinin sahtelerini ele geçirdi.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

Sahte parfümlerin içinden idrar çıktı! Sahte parfüm nasıl anlaşılır?

Facebook’ta yayınladıkları fotoğrafta çantayı ve çantanın içindeki parfümleri paylaşan Polis merkezi testler sonucu parfümlerin sadece sahte değil ayrıca parfüm içeriğinde idrarın olduğunu duyurdu.

Üç genç, soruşturma kapsamında serbest bırakıldıktan sonra Polis merkezi tarafından yapılan bu paylaşım sosyal medyada yayılarak birçok alanda "sahte parfüm" korkusu yarattı.

1_fake-perfume