Türkiye'de yaşanan Arap yoğunluğu ve hız kazana göçü tartışılırken TOKİ’nin Sancaktepe’de yurtdışında yaşayan Türkler için yaptığı konutların da kura sonucunda Suriyelilere verildiği ortaya çıktı.

TOKİ’nin İstanbul Sancaktepe’de Yurtdışında yaşayan Türkler için yaptığı konutların kura sonucunda kazanan sığınmacılar ile TOKİ’nin  Arapları "Yurt Dışında Yaşayan Türkler'' vasfına sokup Türkler için yaptığı konutların verildiği görüldü.

Gurbetçi TOKİ evleri İstanbul'da hangi ilçede yapılacak? TOKİ gurbetçi konutları başvurular başladı mı? - Emlak Haberleri - Emlak Pencerem

Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç! Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç!

Yeniçağ gazetesinde Fatih Ergin'in haberinde duyurduğu üzere kura sonuçlarında, Ezzeddin Elhaznevi, Yousef Kadah ve Entesar Kadah gibi isimler talihliler arasında yer alırken söz konusu isimlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçirilen Suriyeliler olduğu öğrenildi.

TOKİ’nin Sancaktepe projesi, yurt dışında ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel yapılması ile “neden dövizle kazananlara özel proje yapılıyor” şeklinde tepki çekerken, ortaya çıkan yeni şaşkınlık yaratan bilgi ise bu defa da TOKİ’nin yurt dışında yaşayan Türkler için yapılan projelerden sığınmacıların Türk vasfına sokularak yararlandırıldığı oldu.

Suriyeliler için çözüm ne?

En son geçtiğimiz günlerde de yine TOKİ’nin dar gelirliler için yaptığu toplu konut ev kuralarında kazananların Suriyeliler olduğu görülmüş ve akabinde isim listesi uygulaması sistemden kaldırılmıştı.