YÖK son dakika açıklaması! Yaz okulu yüz yüze mi olacak, online eğitim var mı?

Yaz okulu yüz yüze mi olacak? üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi? Milyonlarca üniversite öğrencisi bu soruların yanıtını araştırırken YÖK son dakika açıklaması yaptı.

Gündem 13.07.2021 - 16:17 13.07.2021 - 16:17 Volkan Arık

Üniversitede okuyan binlerce öğrenci bu yıl uzaktan eğitim aldı ve birçok dersten geçemedikleri için yaz okulunu bekliyordu. Öğrenciler özellikle son günlerde yaz okulu yüz yüze mi olacak sorusunun yanıtını araştırıyordu. Yükseköğretim kurulu bir son dakika açıklaması yaparak öğrencilerin bu araştırmalarına son verdi. Peki üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi olacak? 2021 üniversitelerde yaz okulu online mı olacak?

Üniversitelerde yaz okulu online mı yoksa yüz yüze mi olacak? öğrenciler bu konuda yoğun araştırmalar yapmaya devam ederken Yükseköğretim Kurulu tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Peki üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi yoksa uzaktan mı olacak? üniversitelerde yaz okulu online mı olacak 2021?

yok-son-dakika-aciklamasi-yaz-okulu-yuz-yuze-mi-olacak-online-egitim-var-mi-2

Üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi online mı?

Türkiye'de aşılamanın hız kazanması ile birlikte koronavirüs salgını ile mücadelede önemli bir aşama katedildi. Yeni eğitim-öğretim yılında öğrenciler okullarına dönmeye hazırlanırken özellikle yaz okulu için gün Sayan Üniversite öğrencileri yaz okulu yüz yüze mi olacak online mı olacak sorusunun yanıtını araştırıyordu. Yükseköğretim kurulu bu konuda bir son dakika açıklaması yayınladı. YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl üniversitelerde yaz okulu online eğitim olarak gerçekleşecek.

2022 yılında yaz okulu yüz yüze olacak

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamada 2022 yılında yaz okulunun yüz yüze olmasına karar verildiği belirtildi. Milyonlarca öğrenci okullara geri dönmeyi yaz okulunu yüz yüze olarak tamamlamayı istiyordu fakat YÖK’ten bu yönde bir karar gelmedi. Öğrenciler üniversite yaz okulları ile ilgili eğitim gördükleri üniversitelerden detaylı bilgi alabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@