YÖK son dakika! Üniversiteler açılacak mı? 2021 - 2022 üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı?

YÖK son dakika! Üniversiteler açılacak mı? 2021 - 2022 üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı? Üniversiteler için son dakika gelişmesi haberimizde…

Gündem 15.08.2021 - 13:45 15.08.2021 - 13:45 Volkan Arık

Milyonlarca üniversite öğrencisi neredeyse bir buçuk yıl süren ayrılığın ardından okullarına geri dönebilmek için gün sayıyor. Bu konuda yapılan son dakika açıklamaları ise öğrenciler tarafından yakından takip ediliyor. Peki üniversiteler açılacak mı? 2021-2022 üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı? İşte YÖK son dakika gelişmeleri ve detaylar…

Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı, üniversiteler açılacak mı gibi soruların yanıtı milyonlarca üniversite öğrencisi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özellikle öğrenciler üniversitelerle ilgili olarak YÖK son dakika açıklamalarını yakından takip ediyor. 2021-2022 Üniversiteler açılacak mı? Üniversitelerde bu yıl yüz yüze eğitim olacak mı?

2021-2022 ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Koronavirüs salgını nedeni ile neredeyse bir buçuk yıldan bu yana okullarından uzak olan üniversite öğrencileri yeni eğitim öğretim yılında okullarına geri dönüp döneme yiyeceklerini merak ediyor. 2021-2022 üniversiteler açılacak mı sorusunun yanıtı da bu nedenle öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor ve YÖK son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. YÖK tarafından yapılan son açıklamaya göre 2021-2022 eğitim öğretim yılı üniversitelerde yüzde olarak başlayacak. Yükseköğretim kurulu bu konuda bir son dakika açıklaması yaptı ve öğrencilere uyarılarda bulundu.

yok-son-dakika-universiteler-acilacak-mi-2021-2022-universitelerde-yuz-yuze-egitim-olacak-mi

2021 ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM OLACAK MI?

YÖK tarafından yapılan yazılı açıklamada koronavirüs salgını dinamik bir süreç olduğuna dikkat çekildi. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre üniversitelerin ilgili kurullarının farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapması gerektiğine dikkat çekilen açıklamada üniversitelerde koronavirüs komisyonları oluşturulduğu bildirildi. YÖK tarafından alınan son kararlar doğrultusunda üniversitelerde yüz yüze eğitim Ekim ayında başlayacak. Sağlık Bakanlığı'na da yazı gönderen Yükseköğretim kurulu üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesinden önce mutlaka personelin ve öğrencilerin aşılanması gerektiğine dikkat çekti. Sağlık Bakanlığı da bu yönde çalışmalarına başladı. 13 Ekim 2021 tarihinde üniversitelerin açılmasından önce bütün öğretim görevlileri ve öğrencilerin aşılanması planlanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@