AKP'li belediye 4,7 milyon TL’ye RTE Millet Bahçesi İçin sonunda anlaştı...

AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına millet bahçesi yapmak için düzenlediği altı ihaleden sonuç alamayan Malatya’daki AKP’li Pütürge Belediyesi, sonunda yedinci ihalede 4,7 milyon TL’lik anlaşma yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Atatürk Havalimanı’nda millet bahçesi yapımı için yıkım çalışmalarını başlatırken AKP’li Pütürge Belediyesi de Recep Tayyip Erdoğan adına yapılacak bir başka millet bahçesi için kolları sıvadı.

Kamu Bankaları Birleşti: Emekliye 100.000 TL Ödeme Yapılacak Kamu Bankaları Birleşti: Emekliye 100.000 TL Ödeme Yapılacak

Toplam bin 63 kilometrekare büyüklüğündeki 13 bin 663 nüfuslu ilçede yapımına başlanan millet bahçesinin maliyeti ise 4 milyon 735 bin TL olarak akıl ve mantık dışı rakamı ile dikkat çekti.

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, Malatya’nın AKP’li Pütürge Belediyesi’nin millet bahçesi inadı, yedinci ihale ile sonuçlandı. İdare, kente yapılması planlanan millet bahçesi için açtığı ihalelerin ancak yedincisinde sonuca ulaşabildi ve idare ile ZE-AD İnşaat isimli şirket arasında millet bahçesi yapımı için 4 milyon 735 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

Kayseri'ye 101 milyon liralık 'Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'

Pütürge Belediyesi’nin millet bahçesi için açtığı beş ihaleye teklif veren çıkmazken RTE ismi için Millet bahçesi ısrarından vazgeçmeyen idare, yedincide başardı.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi için özel bir inşaat şirketiyle 5 Mayıs’ta 4,7 milyon TL’lik anlaşma yapılırken ilçeye yapılacak meşhur millet bahçesinin Ağustos ayının sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.