YPG/PKK'dan tiksindiren şerefsizce plan!

Suriye’de bölücü terör örgütü YPG/PKK mensubu alçak teröristler, bir genç kıza tecavüz ederken videoya kaydettiler. Şeref yoksunu teröristler genç kızı, görüntüleri ailesine göstermek ve sosyal medyadan yayınlayarak ailesinin şerefini iki paralık etmekle

Dünya 03.05.2021 - 05:30 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Kravatlı tayfasının özgürlük, barış, demokrasi nutukları attığı bölücü ve hain terör örgütü PKK insanlık suçunda ve haysiyetsizlikte elde ettiği birinciliği hiçbir örgüte kaptırmamak için tüm ahlaksızlıklarına devam ediyor.

Bölücü terör örgütü YPG/PKK'nın işgali altındaki Münbiç ilçesinde ikamet eden 27 yaşındaki Rakkalı N.M. ile 17 yaşındaki kuzeni (amcasının kızı) R.M, geçtiğimiz haftalarda canlı bomba olarak gönderildikleri Afrin kentinde güvenlik güçleri tarafından yakalanmış, üzerlerindeki bombalar etkisiz duruma getirildikten sonra sorguları yapılmış ve tutuklanmıştı.

Kuzenler her şeyi anlattı

Bölücü ve hain terör örgütü YPG/PKK'nın kanlı eylemleri için başvurduğu yöntemleri anlatan N.M. ve R.M. kan donduran bilgiler verdi.

27 yaşındaki canlı bomba N.M. ifadesinde şunları anlattı:

"Münbiç'te 'Hacı' kod isimli terörist, amcamın kızı R.M. ile birlikte bana, Afrin'de bir kişiye teslim etmemiz için eşya vereceklerini, bunun için 1500 dolar ödeme yapacaklarını söylediler. Hem Münbiç dışına çıkmak istemediğimiz için hem de küçük çocuklarımın ve eşimin hastalığı sebebiyle teklifi kabul etmedik. Hacı isimli terörist bana, kuzenim R.M.'ye tecavüz ettiklerini ve bunu videoya aldıklarını, tekliflerini kabul etmememiz durumunda görüntüleri hem ailelerimize izleteceklerini hem de sosyal medyada yayınlayacaklarını söyledi. Cebinden telefonu çıkardı ve tecavüz görüntülerini bana izletti. 17 yaşındaki bir çocuğa bunu nasıl yaparsınız diye bağırdım, ağladım, söylendim ama 'ya gideceksiniz ya da bu videoyu sosyal medyada yayınlarız. Adınız, aileniz, yakınlarınız, her şeyiniz karalanır.' dedi. Mecburen kabul ettik. Bize verdikleri eşyanın bomba olduğunu ikimiz de bilmiyorduk."

Afrin'e doğru ertesi gün kuzenim R.M. ile birlikte yola çıktık. Yola çıkarken ikimize de ağır birer yelek giydirdiler. İkimize de birer telefon verdiler. 'Ne yapacağınızı, emaneti teslim edeceğiniz kişiyi nasıl bulacağınızı bu telefonları arayarak bildireceğiz' dediler. Ölüme gönderildiğimizi bilmiyorduk. Bu iki telefondan Hacı isimli teröristi arıyorduk ve her seferinde nerede olduğumuzu söyleyip, şimdi ne yapacağımızı soruyorduk. Kuzenim R.M. tecavüz ve tehditler yüzünden travmaya girmişti ve konuşamıyordu. O yüzden Hacı isimli teröristle hep ben konuşmak zorunda kaldım. Tek amacımız vardı, taşıdığımız eşyaları, telefonda söyleyecekleri yere gittiğimizde bizi bekleyen bir kadına vermekti. Gitmemizi söyledikleri yere gittik. Çarşının ortasındaydık ama kimse gelmedi. 'Şimdi bir camiye girin ve yeleklerdeki düğmelere basın' dedi bize Hacı. Neden düğmelere basacağımızı sordum. Yeleklerde GPRS olduğunu, nerede olduğumuzu bilmeleri için bunu yapmamız gerektiğini söyledi.

Sonra bizden yeleklerimizin fermuarlarını açmamızı ve mavi kabloyu kesmemizi istedi. Kuzenim R.M. açmaya çalıştı ama eli ayağı titriyordu, açamadı. O sırada güvenlik güçleri geldi ve kim olduğumuzu, nereli olduğumuzu, nereden geldiğimizi, ne yaptığımızı falan sordu. Biz de üzerimizdekileri gösterdik. Bir anda etrafımız zırhlı araçlarla askerlerle doldu. Hareketlilik sebebiyle üzerimizdekilerin yer belirleme için olmadığını, bomba olduğunu anladık. Ben hemen üstümden çıkardım ve yere fırlattım. Kuzenim R.M.'nin durumunu askerler de gördü. Yeleğini çıkaramadı korkudan. Güvenlik güçleri telkinde bulundu R.M'ye. Sonra diğer askerlerden farklı kıyafeti bulunan biri geldi ve kuzenimin üzerinde bulunan yeleği keserek çıkardı. Bomba düzeneği olduğunu gördük. Bomba taşıdığımızı bilsek vücudumuzda taşır mıyız? Bunların dinleri imanları yok. Tecavüz ettiler, videoya kaydettiler, tehdit ederek bu şekilde istediklerini tüm kızlara yaptırıyorlar."

17 yaşındaki R.M: İş ararken bu tuzağa düştüm

Çok sayıda teröristin aynı anda tecavüzüne maruz kalan 17 yaşındaki R.M. ise bölücü terör örgütü için çalışan "Tarık" isimli biri vasıtasıyla "Hacı" kod isimli teröristle tanıştığını anlattı.

17 yaşındaki R.M. şunları söyledi:

"Terörist olduğunu sonradan anladığım Tarık isimli kişi beni, iş göstermek için bir yere götürdü. İş için gittiğimi düşünürken beni bir sürü erkeğin olduğu bir yere getirdi. Tarık dışında başka adamların da olduğu alt kata indirmek istedi beni. İnmek istemeyince beni zorla aşağı indirdi. Silahını çıkardı ve beni tehdit etti. 'Üstünü çıkar' dedi bana. Sonra bizi buraya gönderen Hacı isimli o terörist ilk olarak bana tecavüz etti. Hacı bana, bundan sonra kendisinin bana ihtiyacının olmadığını, benim ona ihtiyacımın olduğunu söyledi. Bana tecavüz ederken videoya almışlar. Bana o görüntüleri gösterdi ve 'Görüntüleri her yere yayacağım' dedi. Mecburen dediklerini yapmak zorunda kaldım. Bomba taşıdığımı bilmiyordum. Bilseydim yola çıkmaz, kaçardım. Keşke ailem o görüntüleri görseydi hatta beni kesselerdi ama dediklerini yapmasaydım."

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@