Yumurtaya zam mı geliyor? Yumurta fiyatları artacak mı? YÜSAD Başkanı Metin Akman, enflasyonla birlikte yumurta fiyatlarında da artış olduğunu belirterek artışın devam edeceğine dikkat çekti. Peki, yumurta fiyatlarına ne zaman zam gelecek? Yumurta ne kadar oldu?

Yumurta üreticileri ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanı Metin Akman, son dönemlerde yumurta fiyatlarında gözle görülür bir artış yaşandığını belirterek, enflasyon ile birlikte yumurta fiyatlarındaki artışın da devam edebileceğini söyledi. Akman, acil eylem planı oluşturulması gerektiğini belirterek çok daha yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalınabileceğini söyledi. Peki, yumurtaya zam mı geliyor? Yumurta fiyatları artacak mı?

Yumurtaya zam gelecek mi?

Yumurta üreticileri ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanı Metin Akman, son dönemlerde enflasyonla birlikte artmaya devam eder yumurta fiyatları ile ilgili hem üreticileri hem de tüketicileri uyardı. Önümüzdeki aylarda enflasyon trendi ile paralel olarak yumurta fiyatlarının da artacağını belirten Akman, Aksi durumda arzın düşeceğini bunun da talebi karşılamayacağını dile getirdi.

Gözden kaçırmayın

Bu Kadarına Pes! Avrupa Konseyi Raportörlerine Kavala’yı Ziyaret İzni Verilmedi! Bedelini Maddi Manevi Halk Ödeyecek! Bu Kadarına Pes! Avrupa Konseyi Raportörlerine Kavala’yı Ziyaret İzni Verilmedi! Bedelini Maddi Manevi Halk Ödeyecek!

Acil eylem planı gerekli

Yumurta fiyatları konusunda acil eylem planı gerektiğine dikkat çeken Akman, yumurtanın sadece sofralarda değil aynı zamanda sanayide de kullanıldığını belirtti. Yapılan zamlarla birlikte sektörlerinde çok olumsuz etkilendiğini belirten Akman, çok iyi planlama yapılması gerektiğini ve desteklenmesi gerektiğini dile getirdi. Üreticinin artık gücünün kalmadığını belirten Akman, acil eylem planı oluşturulması halinde istenmeyen sonuçların ortaya çıkabileceğini vurguladı.