Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili ilginç ama bir o kadar da ağır açıklamalar yaptı.

CNN International kanalında katıldığı programda Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye ile olan ilişkilere ve sorunlara dair konuşurken çne çıkan ise Erdoğan söylemleri oldu.

Türkiye'yle sorunları gidermek istediklerini savunan Kiriakos Miçotakis "NATO'nun ve Avrupa'nın isteyeceği son şey, Güneydoğu Avrupa'da bir başka istikrarsızlık kaynağı" derken uluslararası hukuka bağlı kalarak farklılıkları giderebileceklerine inandıklarını belirtti ve sorunun nerede olduğunu şu skandal sözler eşliğinde yorumladı;

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Osmanlıcı revizyonist fantezileri canlandırmak yerine kötü giden Türk ekonomisini canlandırmaya odaklanarak halkına daha iyi hizmet edeceğine inanıyorum" dedi.

Bu arada Yunanistan ve Türkiye arasında gerilim Ege'de yaşanan gelişmeler ve karşılıklı açıklamalarla son dönemde iyice tırmanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, mayıs ayında Yunanistan Başbakanı'nı hedef alarak "Benim için Miçotakis diye birisi yok" demişti ve Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou, hafta başında Yunan basınına verdiği röportajda Türkiye'yi Ege ve Akdeniz'de 'saldırgan tavır sergilemek'le suçlamıştı.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Ancak bu gerginliğe damga vuran ise Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Osmanlıcı revizyonist fantezileri canlandırmak yerine kötü giden Türk ekonomisini canlandırmaya odaklanarak halkına daha iyi hizmet edeceğine inanıyorum" sözleri oldu.