Doğu Akdeniz'de süren sondaj gerilimi ile kıta sahanlığı sorunlarıyla ilgili konuşma yapan Yunan Parlamentosu Üyesi Velopoulos, Türkiye'ye sürekli tavizler verdiklerini kaydetti. Türkiye'ye karşı Fransa ile daha güçlü bir ittifak kurmaları gerektiğini be

Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı! Emekliye 10 bin TL ve 20 bin TL ödeme! Bugün başladı! Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı! Emekliye 10 bin TL ve 20 bin TL ödeme! Bugün başladı!
Doğu Akdeniz'de süren sondaj gerilimi ile kıta sahanlığı sorunlarıyla ilgili konuşma yapan Yunan Parlamentosu Üyesi Velopoulos, Türkiye'ye sürekli tavizler verdiklerini kaydetti. Türkiye'ye karşı Fransa ile daha güçlü bir ittifak kurmaları gerektiğini belirten Velopoulos, bu gidişle hiç savaşmadan Türkiye'nin Doğu Akdeniz'in büyük kısmını kazanabileceğini aktardı.


Yunan hükümetini yerden yere vurdu!


Velopoulos, bölgeyi keşfetmek için Türkiye ile ortak çalışma yürüten Başbakan Miçotakis ile Dışişleri Bakanı Dendias'ı yerden yere vurdu. Yunan hükümetinin, Doğu Akdeniz'deki keşif çalışmalarını ilk etapta şiddetle reddettiğini hatırlatan Velopoulos, gelinen noktaya istişkafi görüşmelerin resmiyet kazandığını dile getirdi.

"Türkler istiyor biz veriyoruz"


Yunan hükümetinin Türkiye'nin baskılarına boyun eğdiğini kaydeden Velopoulos, keşif görüşmelerine katılacaklarını Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan öğrenmelerinin utanç verici olduğunu belirtti. Türkiye'ye uygulanacak yaptırımların sert olacağı konusunda kendilerine söz verildiğini hatırlatan Kiriakos Velopoulos, Doğu Akdeniz konusunda başarısız olduklarını kaydetti. Velopoulos, Türk tarafının iddiaları karşısında adeta donup kaldıklarını ve ne istenirse verdilerini dile getirdi.