Dün öğle saatlerinde ülkenin başkenti Atina yakınlarında başlayan orman yangını bir anda geniş alana yayıldı ve kontrol edilemez hal aldı...

Dün öğle saatlerinde ülkenin başkenti Atina yakınlarında başlayan orman yangını bir anda geniş alana yayıldı ve kontrol edilemez hal aldı...

Yunanistan'daki orman yangını şiddetini artırırken yerleşim yerlerini tehdit eden alevler nedeniyle çok sayıda mahalle boşaltıldı. Ekiplerin yangına müdahalesi havadan ve karadan devam ettiği biliniyor.

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın güneyinde yer alan Varkiza semtinde dün ormanlık alanda yangın çıkmıştı ancak rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen orman yangını kontrol edilemez bir hal aldı.

Bölgede ekiplerin yoğun çabası sürerken, çok sayıda mahallenin de boşaltıldığı görüldü.

BİTKİ ÖRTÜSÜNÜ SARDI

Sosyal Medya Bakan Nebati'nin Burnu İle Coştu! Atilla Yeşilada Bu Defa Kendine Hakim Olamadı Dalgasını Geçti! Sosyal Medya Bakan Nebati'nin Burnu İle Coştu! Atilla Yeşilada Bu Defa Kendine Hakim Olamadı Dalgasını Geçti!

Yunanistan'daki orman yangınının nedeninin araştırılması için görevlendirilen ekipler, güney banliyösünde yaşanan şiddetli rüzgarlarla başlayan yangının bitki örtüsünü sardığını ifade etti.

Glyfada Belediye Başkanı Giorgos Papanikolaou ise yangının yüksek voltajlı bir elektrik santralinden meydana geldiğini açıklarken son alınan bilgilere göre yangın yaklaşık 20 eve zarar verdi.

Yunan Sivil Koruma Dairesi, alevler evlere ulaştığında insanların evlerini terk etmesi için bölge sakinlerine mesaj atmaya devam ediyor.

Bölgede 6 su bombardıman uçağı, 3 helikopter, belediye su tankerleri ve 20 itfaiye aracı bulunuyor.