Yunanistan Başbakanı Miçotakis: S-400 Sistemleri Test Edilemez

66. NATO Parlamenterler Asamblesi Toplantısı'nda konuşan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis Türkiye'nin adını anmadan S-400 sistemlerinin NATO üyesi hiçbir ülke tarafından test edilmesinin doğru olmadığını ve bunun birlik içerisinde ülkeler arasında

Dünya 19.11.2020 - 17:34 04.05.2021 - 04:24 İlan35
66. NATO Parlamenterler Asamblesi Toplantısı'nda konuşan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis Türkiye'nin adını anmadan S-400 sistemlerinin NATO üyesi hiçbir ülke tarafından test edilmesinin doğru olmadığını ve bunun birlik içerisinde ülkeler arasındaki iletişime de zarar verebilecek hamle olduğunu açıkladı. NATO üyesi ülkelerin düşman olarak gördüğü Rusya'dan bu sistemleri satın alan ülkelerle ilgili herhangi bir yaptırım kararı yok. Ancak ABD, CAATSA yaptırımlarını uygulayabiliyor.

Türkiye'ye henüz direkt bu nedenle yaptırım uygulanmazken, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye'nin 'birlik içerisinde beraberlik ve birliği bozduğunu' belirterek Yunanistan'ın kendi güvenliğini sağlamaya devam edecek olduğuna değindi.

NATO üyesi 2 ülke son dönemde S-400 sistemlerinden dolayı sorun yaşarken ABD'nin yeni yönetiminin de Türkiye'ye yaptırım uygulayabileceği tahmin ediliyor.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@