Hollanda ve Norveç galibiyetlerinden sonra gelen Letonya beraberliği ile morallerinin bozulduğunu söyleyen Lille'in başarılı oyuncusu Yusuf Yazıcı, her şeye rağmen Dünya Kupası Elemeleri'ne gayet iyi başladıklarını belirtti. 3-3'lük Letonya beraberliğiyl

Hollanda ve Norveç galibiyetlerinden sonra gelen Letonya beraberliği ile morallerinin bozulduğunu söyleyen Lille'in başarılı oyuncusu Yusuf Yazıcı, her şeye rağmen Dünya Kupası Elemeleri'ne gayet iyi başladıklarını belirtti. 3-3'lük Letonya beraberliğiyle üzüldüklerini ancak bu maçı bir nazarlık gibi görmek istediklerini aktaran Yazıcı, maçta yaptıkları hatalardan önemli dersler çıkaracaklarını söyledi. Beraberliğin tüm ülkeyi üzdüğünü aktaran milli futbolcu, önceki rakiplere göre daha zayıf olan Letonya karşısında skoru tutamadıkları için herkesten özür dilediklerini kaydetti.


"Avrupa Şampiyonası'nın resmen beni bekliyormuş"


Milli Takım'da üst düzey bir arkadaşlık ortamı olduğuna değinen Yusuf Yazıcı, bütün futbolcuların bir aile gibi kendilerini rahat hissettiğini belirtti. Haziran ve Temmuz aylarında oynayacakları Avrupa Şampiyonası'na iyi şekilde hazırlanacaklarına değinen Yazıcı, takımı güzel bir hikayenin beklediğini belirtti.Geçen yıl oynanacak Avrupa Şampiyonası'nın pandemi nedeniyle bu yıla ertelendiğini kaydeden Yazıcı, "Geçen sene oynansaydım sakatlığım yüzünden turnuvada yer alamayacaktım" dedi. Avrupa Şampiyonası'nın resmen kendisini beklediğini esprili bir şekilde dile getiren milli futbolcu, her futbolcunun bu tarz büyük organizasyonlarda milli takım forması giyme hayalini kurduğunu aktardı.

"Uğurcan'ın kurtardığı penaltı anını anlattı"


Hollanda ile oynana maçta 90+4'te Memphis Depay'ın penaltısını kurtaran kaleci Uğurcan Çakır'a atıştan önce "Son ana kadar bekle kanka" diyerek gündeme oturan Yusuf, penaltı anını anlattı.Lille'de geçirdiği sakatlık sonucunda çapraz bağlarından ameliyat geçirdiğini kaydeden Yusuf Yazıcı, İtalya'da 3 ay boyunca Memphis Depay ile kaldığını belirtti. Depay'ı Fransa Ligi'nden de tanıdığını kaydeden milli futbolcu, nasıl penaltı kullandığını iyi bildiğini söyledi. Memphis Depay'ın penaltılarda önce kalecilerin atlamasını beklediğini kaydeden milli futbolcu, bu yüzde Uğurcan'a o şekilde bir uyarıda bulunduğunu belirtti. Milli futbolcu, bu uyarıyla birlikte ters asist yapmış olduğunu dile getirdi.