Yüz binlerce aboneye müjde! PTT şubelerinden fatura yardımı yapılıyor! Kimlik ve faturayla gişelere başvurmak yeterli!

PTT şubelerinden fatura yardımı yapılıyor! Kimlik ve faturayla gişelere başvurmak yeterli, başka evrak istenmiyor! İşte devlet tarafından sağlanan fatura desteğinin detayları…

Ekonomi 04.08.2021 - 21:51 04.08.2021 - 21:51 Volkan Arık

PTT şubelerinden fatura yardımı yapılıyor! Kimlik ve faturayla gişelere başvurmak yeterli, başka evrak istenmiyor! Yüzbinlerce abone devlet tarafından sağlanan elektrik faturası desteğinden faydalanmanın yollarını arıyor. PTT'ye yapacağınız başvurular sonucunda aylık elektrik faturasının 118 TL'si ne kadarını Devlet ödüyor. Hayatını cihaza bağlı olarak sürdüren hastalar için ödenen elektrik faturası desteği ise 200 lira oluyor. Her ay PTT’ye gitmek ve faturanızla birlikte başvurmak elektrik faturası desteği almak için yeterli.

Korona virüsle mücadele sürecinde devletin vatandaşları sağladığı en önemli destekler dan biri de elektrik faturası desteği oldu. Aylık elektrik yardımı her ay devlet tarafından PTT aracılığı ile yapılıyor. Elektrik faturasının 118 TL'ye kadar olan tutarı karşılanırken cihaza bağlı olarak hayatını sürdüren hastalarda bu tutar 200 lira olarak ödeniyor. Elektrik faturası yardım desteğinden faydalanmak isteyenler için başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

yuz-binlerce-aboneye-mujde-ptt-subelerinden-fatura-yardimi-yapiliyor-kimlik-ve-faturayla-giseler-2

HER AY 118 TL ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ

Yüzbinlerce aboneye koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde her ay 118 TL'lik elektrik faturası desteği sağlanıyor. Pandemi sürecinde elektrik faturasını ödemekte zorlanan vatandaşların PTT şubelerine kimlik ve faturaları ile birlikte başvurmaları yeterli oluyor. Dar gelirli vatandaşlar için koronavirüs salgını başından bu yana verilen elektrik faturası yardımı özellikle cihaza bağlı olarak hayatını devam ettirmek zorunda kalan hastalar için önem taşıyor. Hayatını cihaza bağlı olarak sürdüren hastalara elektrik faturası desteği olarak 200 TL veriliyor.

yuz-binlerce-aboneye-mujde-ptt-subelerinden-fatura-yardimi-yapiliyor-kimlik-ve-faturayla-giseler-3

KİMLER ELEKTRİK FATURASI YARDIMI ALABİLİR?

Elektrik faturası yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların PTT şubelerine başvuru yapmaları yeterli oluyor. Özellikle kronik hastalık nedeni ile cihaza bağlı olarak yaşamını sürdüren vatandaşların başvuru sırasında sağlık durumunu belgeleyen raporu da yanlarında götürmeleri gerekiyor. Maddi durumu yerinde olmayan vatandaşlar ise Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma vakıflarından aldıkları belgelerle PTT şubelerine başvuru yapabiliyor.

yuz-binlerce-aboneye-mujde-ptt-subelerinden-fatura-yardimi-yapiliyor-kimlik-ve-faturayla-giseler-4

ELEKTRİK FATURASI YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Elektrik faturası yardımı almak isteyen vatandaşların öncelikle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor. Ayrıca başvuru işlemlerini kaymakamlıklar ve sosyal yardımlaşma dernekleri üzerinden de yapmak mümkün. Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra en yakın PTT şubesine kimliğiniz ve faturanızla giderek 118 TL’lik kısmını hemen tahsil edebilirsiniz. Kronik hastalığı olan vatandaşlarda bu tutar başta da belirttiğimiz gibi 200 TL olarak ödeme yapılıyor. Pandeminin başından bu yana verilen bu ödemelerden haberi olmayan birçok vatandaş var. Elektrik faturası desteği pandemi süreci sona erene kadar devam edecek. Ancak özellikle yatağa bağlı olarak yaşayan ya da makineye bağlı olarak hayatını sürdürmek zorunda olan vatandaşlar için ödemelerin pandemi sonrasında da devam etmesi gündemde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@