İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında yaşanan hakaret ve düello daveti sonrası operasyon haberleri gelmeye başladı…

Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker, dün gece saatlerinde gözaltına alınırken Ümit Özdağ da açıklama yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya, Zafer Partisi’ne yönelik dün gece gözaltı işlemi yapıldığını duyururken konu sosyal medyada “arkası gelecek” şeklinde yorumlandı.

Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker, dün gece saatlerinde gözaltına alınırken gözaltı kararının bir afişte yer alan ifadelere ilişkin olduğu belirtildi.

Sorun işgal eden ve gözalına alınmaya kadar giden konu afişte, “Zafer Partisi Gelecek Sığınmacı Kaçaklar Gidecek” yazıyordu.

En Az 16 Milyon Kişiye 6000 TL Ödenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayını Verdi Sıra Ödeme Gününde... En Az 16 Milyon Kişiye 6000 TL Ödenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayını Verdi Sıra Ödeme Gününde...

Yaşanılan olayın adından Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya, “Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanımız Adem Şeker, aşağıdaki pankart ve yazılar sebebiyle gözaltına alınmıştır. İstanbul İl Başkanımız Hakan Akşit ve beraberindeki heyet, ilçe başkanımıza destek olmak için Arnavutköy Karakoluna gitmek için yola çıkmışlardır” açıklamasında bulunmuştu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise beklendiği üzere partisinin Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker’in gözaltına alınmasına ilişkin açıklamada bulunurken şu cümleleri kullandı;

“Arnavutköy ilçe başkanımız Adem Şeker, ZAFER PARTİSİ GELECEK SIĞINMACILAR GİDECEK sloganını yazdığı için polis tarafından gözaltına alındı. Halkı kin ve nefrete kışkırtma suçlaması İle savcılığa sevk ediliyor. Zafer Partisi gelecek-Sığınmacılar gidecek suç değil, milli taleptir”

Süleyman Soylu'yu düelloya davet etmişti: Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı'na yürüyüşü engellendi

Son dakika: Süleyman Soylu'dan 'Sessiz İstila' eleştirilerine çok sert yanıt! Ümit Özdağ'a bu sözlerle yüklendi 'Parası nereden geldi?' - Haberler