Zam Haberi Geldi Destek Ödemelerine Yeniden Zam Yapıldı! Hesabınıza 2.000 TL Yatacak

Son dakika zam haberini Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu. Destek ödemelerine zam yapılarak, yeni hesaplanan tutarlar, kişilerin hesaplarına yatacak.

Ekonomi 07.06.2021 - 21:42 07.06.2021 - 21:44 Berkay Keskin

Banka hesaplarına veya PTT hesaplarına 2.000 TL para yatacak. Bu desteklerden bir çok çiftçi yararlanıyor. Son dakika açıklaması olarak verilen bu haberde, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, küçük ölçekli balıkçılara yapılan pandemi destek ödemelerinin 2.000 TL olarak yatacağını duyurdu. 

Son dakika olarak yapılan destek ödemeleri ile ilgili gelişmeler var. Pandemi döneminde Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni desteklerin verileceğini söylemişti. Bu destekler ile birlikte, yeni açıklamalar da geliyor. Küçük ölçekli balıkçılık yapan kişilere 2.000 TL destek ödemesi banka hesaplarına yatıyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Destek Paketi Açıkladı

Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada kuraklıktan etkilenen çiftçiler içinde yeni bir destek kararı aldıklarını söyledi. Bu destek paketinde neler var, merak edilmektedir. Cumhurbaşkanı yaptığı açıklama da şunları dile getirdi. "Çiftimizin tohuma küsmemesi lazım. Zaman zaman kuraklık yaşanabilir. Çiftçimiz tohuma küsmemiştir. Bu sene üretimimizin bir miktarını maalesef kaybedeceğiz. Yüzde 27 oranında yağışlar azaldı. Bu sene geçen yıla göre daha fazla olan meteorolojik kuraklık tarımsal kayba sebep verecek. Türkiye'de ürünle ilgili kıtlık olmaz. 150 milyon lira ilave basınçlı su sistemlerine destek verilecek. Ziraat Bankası ve tarım kredi borçları ertelendi."

Marmara İçin Müsilaj Sorunu 

Son zamanlarda İstanbul'da görülmeye başlanan müsilaj sorunu içinde, bu durumdan etkilenen balıkçılara destek verileceği söylendi. Küçük balıkçılara hem pandemi hem de müsilaj yüzünden iş yapamayanlara 2 bin TL destek ödemeleri verilecek. Müsilaj devam etmesi durumunda da bu desteklerin devam edileceği söylendi. 

Cumhurbaşkanı Kuraklık ile ilgili Konuştu

Yaptığı açıklamalar ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamalar ile gündemi noktaladı. "Son 19 yılda 600 baraj bitirildi. 150 tane yeraltı barajı inşa ediyoruz. Suyu etkin ve verimli kullanmamız lazım. Türkiye'de suyun yüzde 80'i sulamada kullanılıyor. Vahşi sulamada suyun yüzde 35 ila 60'ını kaybediyoruz." 

Su stresi yaşayan bir ülke olduğumuzu da söyleyen Erdoğan, Kurak bir ülke olmadığımızı ama kurak ülke olmaya aday olduğumuzu belirtti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@