Bakanlık, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağladığı destekte %100 oranında zam yaptı. Bu zam kararı ile birlikte eski ve yeni destek ödemeleri kıyaslandı. Toplamda kaç TL'lik ödeme yapılacağı ve güncel duyurular yazımızda.

Zamdestek parası ödemeleriyle ilgili güncel gelişmeleri paylaştık. Bakanlıklar, son zamanlarda yapılan zamlar konusunda oldukça özverili şekilde çalışıyor. Öte yandan Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan gelen haber pek çok kişiyi sevindirecek.

Destek Ödemeleri %100 Zamlandı

Deprem bölgesinde tarımla uğraşan vatandaşlara verilecek sertifikalı tohum desteği %100 zamlandı. Bu artış ile birlikte deprem gibi kötü bir afeti atlatan depremzede çiftçilere de desteğin her daim süreceği vurgulandı.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

100 TL'ye Çıktı!

Sertifikalı tohum desteği hububatta dekar başına 50 TL'den 100 TL'ye çıkarıldı. Bakanlık hububatı örnek olarak duyursa da tümünü kapsadığını belirtelim. İşte Vahit Kirişçi'nin o açıklaması:

”Deprem bölgesindeki illerimizde sertifikalı tohum desteğimizi yüzde 100 artırdık. Örneğin hububatta dekar başına 50 TL olan desteğimizi 100 TL’ye çıkardık.”

Çiftçiye Her Ay Ödeme!

Çiftçiye yapılan ödemeler neticesinde, zorlu afet koşullarında dahi üretimde aksama olmaması adına önemli çaba sarf ediliyor. Çiftçilere hibe ve destek ödemeleri peşpeşe yapılmakta. Bununla beraber, bakanlıktan gelen duyurularda da ne kadarlık bir ödeme yapıldığı ortada. Her ay tarımsal destek ödeme kapsamında milyonlarca TL'lik bütçe çiftçilerimiz için kullanılıyor.