Sosyal yardım konusunda hükümetin çalışmaları devam ediyor. Yılbaşı öncesi destek paralarına yüzde kaç zam geleceği belli oldu mu?

Sosyal destek ödemeleriyle ilgili mutlu sona ulaşıldı. Pek çok destek programına yüksek oranda zam geliyor. Böylelikle vatandaşlar devletten her ay daha fazla ödeme alabilecek. Sosyal yardım ödemelerinin gelecekteki artış oranları büyük bir merak konusu haline geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kasım ayında başlayan sosyal yardım ödemelerinin detaylarını paylaştı. Mevcut olarak, ortalama 3.571 TL olan sosyal ve ekonomik destek (SED) ödemeleri ve 5.097 TL olan evde bakım maaşları, hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldı. Bu ödemelerin gelecekte ne kadar artacağı ise dikkatle izlenen bir konu.

Yeni Zamlı Sosyal Destek Ödemeleri

Bakanlık, memur maaş katsayılarına göre, her yıl Temmuz ve Ocak aylarında sosyal yardım ödemelerini artırır. Bu bağlamda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın memur maaşlarının yaklaşık yüzde 50 artabileceğine dair yaptığı açıklama, sosyal yardım ödemelerinin de benzer oranda artabileceğini işaret ediyor. Eğer bu beklenti gerçekleşirse, 5.097 TL olan evde bakım maaşı 7.000 TL'ye, ortalama 3.571 TL olan sosyal ve ekonomik destek ödemesi ise 5.000 TL'ye yükselebilir.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

ogrenciye-bayram-mujdesi-bakanlik-az-once-duyurdu-1611-tl-yardim-verilecek-bayram-oncesi-sosyal-