Bir dönem televizyonda yaptığı programlarla Ekranlara damga vuran ünlü İlahiyatçı Zekeriya Beyaz hayatını kaybetti. Peki, Zekeriya Beyaz kimdir? Zekeriya Beyaz neden öldü? Kaç yaşında öldü?

Televizyon ekranlarında yaptığı programlarla bir döneme damga vuran ünlü İlahiyatçı Profesör Doktor Zekeriya Beyaz'ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Ölüm haberi kısa süre içerisinde sosyal medyada yayınlanırken yakınları ve hayranları büyük üzüntü yaşadı. Peki, Zekeriya Beyaz neden öldü? Zekeriya Beyaz kaç yaşında öldü?

Zekeriya Beyaz öldü mü, neden öldü?

Ünlü ilahiyatçı Zekeriya Beyaz bir süredir yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Televizyon ekranlarında tanınan yüzlerinden olan akademisyen ve din adamı Zekeriya Beyaz'ın cenazesi 13 Nisan çarşamba günü kaldırılacak. Zekeriya Beyaz'ın yaşlılığa bağlı hastalıkları sebebiyle hayatını kaybettiği öğrenildi. Vefat haberinin ardından Zekeriya Beyaz'ın oğlu Oğuzhan Beyaz da sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak haberi doğruladı. Oğuzhan beyaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Canımın bir parçası gitti. Sevgili babam Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ı kaybettik. Yarın Esenler Merkez Camii'inde öğle namazının ardından Topkapı Kozlu mezarlığında veda edeceğiz..." dedi.

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

Zekeriya Beyaz kimdir?

Gaziantep'te 1 Mart 1938 tarihinde dünyaya gelen Zekeriya Beyaz, akademisyen ve din adamıdır. Aynı zamanda diye sosyoloji profesörü ve yazar olarak tanınan Zekeriya Beyaz bir dönem televizyon ekranlarında yaptığı programlarla da vatandaşların hafızasına kazınmıştır. Evli olan Zekeriya Beyaz'ın 5 çocuğu bulunuyor.