Rusya Ukrayna savaşından gelen art arda açıklamalar dikkat çekmeye başladı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ise "durum ağır" diyerek çağrıda bulundu.

Rusya'nın NATO'nun gönderdiği mühimmatların yok edildiğini duyurmasının ardından Volodimir Zelenskiy'den gelen Telegram hesabındanki görüntülü çağrı dünya basınında yankılandı.

Avrupa Bu Adamı Konuşuyor! Mahkemeye Bile Çıplak Gitti Ve Yasalardaki Boşlukar İle Kendini Savundu! Avrupa Bu Adamı Konuşuyor! Mahkemeye Bile Çıplak Gitti Ve Yasalardaki Boşlukar İle Kendini Savundu!

Bugünün “Ukrayna Hava Kuvvetleri Günü” olduğunu ifade eden Zelenskiy, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmesi yaptığını da aktarırken, Zaporijya Nükleer Santrali’ne yapılan saldırıların sadece Ukrayna değil, dünya için son derece büyük tehlike taşıdığına dikkati çekerek, “Bu nedenle Rusya’nın, Avrupa’nın en büyüğü olan Zaporijya Nükleer Santrali’ne yönelik bu saldırılarına uluslararası toplumun güçlü bir tepki vermesi gerekiyor.” dedi.

Konuşmasında, dikkat çeken ise ülkesinin doğusundaki cephelerde yaşanan son gelişmeler ile ilgili olarak Zelenskiy'nin özelikle Donetsk bölgesinde durumun ağır olduğunu ifade etmesi oldu.

Zelenski: "Rusya, Ukrayna'yı sonsuza dek kaybetti" - Kurabaz
Zelenskiy, “Donbas’taki durum hala çok ağır. Ordumuz, Rus terörünü durdurmak ve işgalcilere mümkün olan en büyük kayıpları vermek için mümkün olan her şeyi yapıyor. Her gün ve ara vermeden daha güçlü ve uzun menzilli sistemleri cepheye göndermek için, silah ikmalini artırmak için çalışıyoruz. Ve önümüzdeki hafta ortaklarımızdan destek paketleriyle ilgili haberler bekliyoruz. Güzel haberler.” sözleri ile dünya medyasında haber oldu.