Ziraat Bankası 0.69 Faizli Kredi Verecek mi? Açıklama Yapıldı...

Ziraat Bankası 0.69 Faizli Kredi Verecek mi? Açıklama Yapıldı. Ziraat Bankası kredi kampanyası ile yeni bir açıklama yapıldı. 0.69 faizli krediler ne durumda? İşte detaylar...

Ekonomi 03.09.2021 - 23:18 03.09.2021 - 23:19 Vural Pars

Ülkemizin kamu bankası olan Ziraat Bankası üzerinden 0.69 faizli kredi kampanyası hakkında açıklamalar yapıldı. Banka yapmış olduğu açıklama ile birlikte, 0.69 faizli kredilerin devlet destekli olacağını ve henüz resmi gazetede yayınlanmadan bu kredileri veremeyeceklerini duyurdu. Devlet destekli olarak verilecek 0.69 faizli krediler, 100.000 TL'ye kadar borcu olan kişilere, borç kapatma kredisi olarak verilecek. Bu kredileri alabilmeniz içinde bazı şartlara var. Bankalar bu şartlara uygun olan müşterilere 36 ay vadeye kadar kredi verecek. 

Şartları Neler? Kimler Onay Alacak?

Kredi almak isteyenler, başvuru şartlarına uygunsa, kredi alabileceklerdir. Kamu bankası olan Ziraat Bankası, 0.69 faizli krediler verecektir. Vereceği bu krediler içinde bazı şartlar vardır. Kredi almak isteyenlerin emekli olması durumunda, maaş bankası bu banka olması gerekiyor. Maaş bankası olmayan kişiler, maaş taşıması sonrasında kredi alabilecek. Kredi alacak kişinin ayrıca banka kredi notu düşük ise onay alamaz. Sigortalı olarak bir iş yerinde çalışıyorsanız da banka sizlerden en az 6 aylık sigortası olması gerekecektir. Yeni işe başlayan kişiler, bu kredileri alamayacaktır. 

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Kredi kampanyası resmi gazetede yayınlandıktan sonra, banka bu kredi kampanyası ile ilgili bilgileri resmi internet sitesinden açıklayacak. İhtiyaç kredisi alacak olan kişiler, uygun faizlerle bu kredileri hemen alabileceklerdir. Kredi alacak kişiler, başvuru yapmak için banka şubelerine gitmeyecek. 0.69 faizli kredileri banka genel müdürlüğünden onay verileceği için banka bu kredilerde, müşterilerine internet üzerinden başvuru imkanı sağlayacak. Kredi başvuru formunu doldurarak 1-4 iş günü içinde kredi sonucu size gelecek. Onaylanan kredinizi limitlerine göre hemen banka şubesinden alabileceksiniz. 

ziraat-4-1

Başka Bankalar Bu Kampanyaya Katılacak mı?

0.69 faizli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler, Ziraat Bankası gibi diğer kamu bankaları olan Vakıfbank ve Halkbank üzerinden de başvuru yapabileceklerdir. İhtiyaç kredisi kampanyası olarak verilecek bu kredilerde, sadece borç kapatmanız için ödemeler yapılacak. Borçlarınız banka tarafından hesaplanacak ve 36 ay vadeye kadar kredi imkanı sunulacak. Başvuru yapan kişiler ayrıca ilk taksit ödemelerinde 3 ay erteleme imkanı ile kredi alabileceklerdir. Ziraat Bankası konu ile gelişmeleri kendi internet sitesi üzerinden duyuracak...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@