Son Dakika: Ziraat Bankası Yeni Kredi Kampanyasını Duyurdu. Bu kredi kampanyası ile konut sahibi olmak isteyenlere umut oldu. İşte banka resmi internet sitesi üzerinden de yayınlanan ve kredi başvuru şartlarına uygun olan kişilerin alabilecekleri kredi kampanyası olan 0.99 faiz oranlı konut kredisi hakkında...

Konut kredisi oranları Ziraat Bankası aracılığıyla kullanılabilir. 3 temmuzdan itibaren başlayan konut kredisi, kullanımı İstanbul, Ankara, İzmir şehirleri için 750 bin TL, diğer şehirler için 500 bin TL limit ile başlayacaktır. 0,99 faiz oranıyla kullanılacak olan konut kredisi, 180 aya kadar vade seçeneği olacaktır. İsteyen vatandaşlar hemen ödemeye başlayacak, isteyenler ise 1 yıl sonra ödemeyi gerçekleştirebilecek.

Ziraat Bankasının internet sitesinden kredilere ilişkin gerekli bilgilendirme yapıldı. Konut kredisinde her bir müşteri sadece bir kere yararlanabilecek. Sıfır ya da ikinci el konut alımına yönelik 12 aya kadar ödemesiz olarak ‘Avantajlı Konut Kredisi’ paketinden de yararlanabilecek. Paket kapsamında; yeni ( sıfır ) ve ikinci el konutlar için İstanbul, Ankara ve İzmir azami 750 bin liraya kadar; diğer şehirlerde ise azami 500 bin liraya kadar kredi kullanabilecek. Müşterilerin tercihlerine göre ödemesiz dönem vadesi daha da kısa olacak. Bankaların faiz oranların düşmesi ile beraber güncel konut kredisi faiz oranlarıyla alakalı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası konur kredisi ödeme planı için araştırmalarını gerçekleştiriyor.

0,89 faiz oranı ile sıfır konut, 0 ,99 faiz oranı ile ikinci el konut satın alabilecek olan vatandaşlar, 180 ay vade ve 1 sene ödemesiz bir dönemden yaralanabilecek.  

Ödeme Planı Nasıl Olacak?

300 bin liralık bir konut kredisi 180 ay vadeli bir şekilde çekmek istediğinde, konut eğer sıfırsa 6 aya ödemesiz kredi de aylık taksit 2 bin 930 lira olacak. Toplam geri ödeme 509 bin 900 lira olacak. Konut ikinci el ise 6 aya ödemesiz kredi çekilirse aylık taksiti 3 bin 150 liraya denk gelmektedir. Toplam geri ödeme tutarı da  547 bin 790 liraya ulaşacak.

ziraat-konut

Sıfır konutta faiz yüzdesi 0 ,89  ikinci elde ise yüzdesi 0.99  ve 6 aya kadar geri ödeme olmadığında taksit ödemesi  174 ay olacak. Sıfır veya ikinci el konutta 12 aya kadar ödemesiz geri çekilebilir. 180 ay vadeli 300 bin liralık konut kredisi eğer 12 ay ödemesiz çekilmek istenirse sıfır konutta taksit 3 bin 70 liraya denk gelecek.

Sıfır konutta 6 ay geri ödemesiz seçeneğinde aylık taksiti 150 lira daha az, toplam geri ödeme de 3 bin 760 lira daha az oluyor. Sizlerde bu şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, hemen başvurunuzu yapabilir ve alacağınız eve konut kredisi çekebilirsiniz. Detaylı bilgiler için banka resmi internet sitesine girebilirsiniz.