Ziraat Bankası 0.99 Faizli Kredi Kampanyası Olay Oldu, Bugün Başlayan Kampanya Rekor Başvuru Geldi

Ziraat Bankası 0.99 Faizli Kredi Kampanyası Olay Oldu, Bugün Başlayan Kampanya Rekor Başvuru Geldi. Konut kredisi alacaklara özel kredi imkanı sunulacak. İşte kamu bankası kampanyası...

Ekonomi 15.07.2021 - 02:26 15.07.2021 - 02:26 Vural Pars

Son dakika olarak, kamu bankası üzerinden yeni bir kredi kampanyasına başvuru yapılıyor. İhtiyaç kredisi gibi konut kredisi de düşük faizle verilecek. 500.000 TL'ye kadar kredi alacaklara gelen bu haber oldukça sevindirici. 

Ziraat Bankası 500.000 TL’ye kadar 0.99 faiz ile konut kredisi kampanyası devam etmektedir. Konut kredisi alacak olan müşteriler uygun faizler ile Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi alabilirler. Üstelik bu alacakları kredilerde peşinat için sadece yüzde 10 ödemeleri yeterlidir. Sizlere şimdi Ziraat Bankası konut kredisi başvuru şartları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir ev sahibi olmak istiyorsanız banka size konut kredisi desteği vererek kolay bir şekilde bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ev sahibi olmak isteyenler konut kredisi için Ziraat Bankası şubelerini tercih edeceklerse bazı şartlara uygun olmaları gerekiyor. Bu bankanın 2021 yılında yaptığı kampanyalardan birisi olan 0.99 faiz ile konut kredisi kampanyası devam etmektedir. 500.000 TL’ye kadar verilen bu kredilerde daha önce sadece banka müşterisi olmanız yeterliydi. Artık banka müşterisi olmayan ve banka politikalarına uygun olan müşterilerde 500.000 TL’ye kadar alacakları konut kredilerinde 0.99 faiz oranı ile kredi imkanından yararlanabilmektedirler.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Şartları Nedir?

Kredi başvurusu için banka şartlarınıza uygun olmanız gerekiyor. Ziraat Bankası kamu bankası olmasından dolayı diğer bankalara nazaran daha sert kuralları olan bir bankadır. Bu durumda Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu yapacaksanız sigorta durumunuzun en az 6 ay olması gerekmektedir. Ayrıca kredi notunuzun 1100 ve üzerinde olması alacağınız evinde konut kredisine uygun olması gerekiyor. Sizde bu şekilde kredi başvurusu yapabilir ve sıkıntısız bir şekilde konut kredisi alabilirsiniz. Eğer emekli maaşı alıyorsanız emekli maaşınızı bu bankadan almanız şartı vardır.

Ziraat Bankası konut kredisinde alacağınız evin satın aldığınız fiyat üzerinden değil, ekspertiz raporu üzerinden kredilendirileceksiniz. Bankanın gönderdiği ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar Ziraat Bankası konut kredisi kullanabilirsiniz. Kalan yüzde 10’luk kısım ise bankaya peşinat olarak verilecektir. Bu sebeple ev almadan önce ekspertiz değerini ve banka kredisine uygun olup olmadığını araştırmanız gerekiyor. Bu araştırmaları çevre emlakçılar ve tapu müdürlüklerinden yapabilirsiniz.

ziraat-bankasi1

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası konut kredileri 180 ay vadeye kadar verilmektedir. Sizde eğer bu bankadan kredi almaya karar verdiyseniz banka başvurusu için şubelere gitmeniz gerekiyor. Ziraat Bankası konut kredilerinde SMS ve internet üzerinden konut kredisi başvurusu yapılmamaktadır. Banka şubelerine evraklarınızı götürerek direk kredi başvurusunda bulunabilir ve hemen sonucu öğrenebilirsiniz.

Banka şubelerine giderken evraklar şu şekilde hazırlanmalıdır.

  1. ·         Ziraat Bankası konut kredisi başvuru formu
  2. ·         Kredi başvurusu yapacak kişinin kimliği
  3. ·         Başvuru yapan kişi evli ise eşinin kimliği ve eş rızası
  4. ·         Gelir belgeleri
  5. ·         İkametgah belgesi
  6. ·         Alınacak evin tapu fotokopisi
  7. ·         Alınacak evin açık adresi ve ekspertiz için evi gösterecek olan kişinin adı soyadı telefon numarası
  8. ·         Alınacak evin tapu dairesinden alınan borcu yoktur kağıdı
  9. ·         Diğer evraklar

Bankadan kredi alacak olan kişilerin evli olmaları durumunda eş rızası olması şarttır. Eş rızası olmadan konut kredisi alamazsınız. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@