Ziraat Bankası 1 Yıl Ertelemeli Yeni Kredi Paketini Açıkladı! 150 Bin Liraya Kadar Olan Kredinizi 84 Ay Vade ile Ödeyebi

Kamu bankalarından vatandaşların yüzünü güldürecek bir kredi kampanyası daha geldi! Korona virüs salgını döneminde vatandaşlarımıza sunulan kampanyalar artıyor.

Ekonomi 30.05.2021 - 21:00 30.05.2021 - 21:01 Berkay Keskin

Kamu bankalarından vatandaşların yüzünü güldürecek bir kredi kampanyası daha geldi! Korona virüs salgını döneminde vatandaşlarımıza sunulan kampanyalar artıyor. İhtiyaç sahipleri içinde diğer kredi paketlerine benzemeyen yeni bir kampanya başlatıldı. 18 ay ya da 36 ay yerine vatandaşlara 84 aya varan vade imkanları sunuluyor. Ayrıntılar ise haberimizde.

84 AY VADELİ 150 BİN TÜRK LİRASI

Covid-19 salgını etkisini gösterdiğinden bu yana hem devlet hem de özel kurumlar tarafından halka yönelik destekler açıklandı. Bu desteklerin arasında barınma, kıyafet, gıda ve kira yardımları da oldu. Hala dağa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bu yardımlar sürdürülmekte. Pandemi öncesinde vatandaşlara verilen destekler de yine bu dönemde aksatılmadı. Birçok destek ödemesi artırılarak devam ettirildi.

Vatandaşların talepleri arttıkça da kamu ve kuruluşlarından daha çok destek gelmekte. Şimdi ise Ziraat Bankası 84 aya kadar vade uygulayacağı yeni kredisini açıkladı. Kredi başvuruları ise 2020 eylül dönemiyle başladı. 2021 yılını ekim dönemine kadar da başvurular devam edecek. Peki 84 ay vadeli krediden kimler yararlanabilir? Başvuru koşulları neler?

UZUN VADE İMKANLARI KOLAY ÖDEME SEÇENEKLERİ

Ziraat Bankası aracılığıyla verilen kredi de vatandaşlarımıza 84 aya varan vade imkanları uygulanmakta. Tarım ve Orman il Müdürlükleri ila Ziraat Bankası arasında yapılan anlaşma ile verilen bu krediden koşulları sağlayan her vatandaşımız yararlanabilir.

Üstelik vatandaşlarımız krediye başvururken de hiçbir dosya masrafı ya da ek maliyette bulunmuyor. Sadece vatandaşlarımız evraklarını teslim etmeleri kredilerini almak için yeterli oluyor. Devamıyla ise banka ve müdürlükler ilgileniyor. Vatandaşlarımız başvurularını ise bizzat şubelere giderek tamamlamalı. Vatandaşlarımız başvurularını bulundukları il ya da ilçelerdeki tarım müdürlüklerine evraklarla gitmeleri başvuru sürecinin başlaması için yeterli olacaktır.

Köye dönüş kredisi kampanyası olarak verilen bu kredi de aynı zamanda 1 yıl ödemesiz dönemde sunulmakta. Yani vatandaşlarımız aldıkları krediyi bir yıl sonra ödemeye başlıyorlar. Böylece uzun bir süre kredi derdine de düşmüyorlar. İşlerini yoluna koyduktan sonra uzun vadelerle kolay geri ödeme seçenekleriyle taksit taksit ödemeye devam ediyorlar. Bir yıl ödemesiz 72 ay vade imkanıyla vatandaşlarımıza verilen toplam vade süresi ise 84 ay. Geçen yılın eylül döneminde başlayan kredi için verilen üst limitte 150 bin Türk lirası. Yani vatandaşlarımız 150 bin Türk lirasına kadar proje kapsamında finansman desteği alabilecekler.

Başvurular ise küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan ya da daha önce yapmış işletmeleri kapsıyor. İşletmenin 6 ve 24 aylık dişi hayvan sayısına göre asgari 100 adeti tamamlaması için sunulan bu kredide, kredi vadesi boyunca işletmenin dişi küçükbaş sayısını yüz başın altına düşürmemesi gerekiyor. Bu durumda banka tarafından işletmeye 150 bin Türk lirasına kadar kredi verilmekte.

18 yaşını doldurmuş ve proje başlangıcı itibariyle küçükbaş hayvancılık yapan ya da daha önce yapmış olanlar kredi finansmanından yararlanabilecekler. İşletme devir alınarak da yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Ayrıca işletmenin bulunduğu yerde şahsın ikametgâh ediyor olması da gerekmektedir. Son olarak işletmenin çevresinde faaliyet gösteren meralardan faydalanıyor olması ya da kendi merasına sahip olması gerekir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@