Ziraat Bankası 100.000 TL'ye Ev Satışı ve Konut Kredisi Veriyor, Resmen Duyuru Yapıldı

Ziraat Bankası, son dakika olarak yapmış olduğu duyuru ile birlikte ev almak isteyenler için müjdeli bir haber verdi. Ev almak isteyenlerin bankalar üzerinden kullanmış oldukları konut kredileri için

Ekonomi 07.06.2021 - 11:12 07.06.2021 - 11:14 Berkay Keskin

Ziraat Bankası, son dakika olarak yapmış olduğu duyuru ile birlikte ev almak isteyenler için müjdeli bir haber verdi. Ev almak isteyenlerin bankalar üzerinden kullanmış oldukları konut kredileri için faiz oranları güncellendi. Ziraat Bankası, resmi internet sayfası üzerinden ayrıca yeni konut ilanları yayınlanmaya başlandı. Daha önce bu banka üzerinden krediyle alınmış evlerin ödenmemesi durumunda bu evlerin tekrardan bankaya geçerek, ev satışları yapılmaktadır. Bunlara bir diğer adıyla icralık ev satışları da denilmektedir. Ziraat Bankası, bu ev satışlarında 100000 TL den başlayan fiyatlar ile ucuz ev satışını da kendi bankasından vermiş olduğu konut kredisi ile birlikte yapacak. 

Ziraat Bankası üzerinden alınan konut kredileri belirli dönemler içinde ödenmezse, tekrardan bankaya geçerek, banka bu evi satma yetkisine sahip olmaktadır. Ziraat Bankası, bu durumda olan evleri satarken de kendi gerçek fiyatının altında rakamlara satmaktadır. Sizlerde Ziraat Bankası üzerinden alınacak olan bu evlere, ihale usulü ile girerek, ilanlara teklif verebilirsiniz. 100000 TL den başlayan fiyatlar ile ucuz ev satışlarını, Ziraat Bankasının resmi internet sitesinden sürekli olarak güncellendiğini söyleyebiliriz. Eğer sizlerde bu evleri almak istiyorsanız, Ziraat Bankası üzerinden verilen konut kredileri ile birlikte hızlı bir şekilde işlem yapabileceksiniz. Şimdi sizlere haberin detaylarını verelim...

Ziraat Bankası 100 bin TL Ev ve Konut Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası, bu konuda birçok ilde satış yapmaktadır. 100 bin TL'ye kadar alacağınız ev için banka ayrıca, yüzde yüzüne konut kredisi vermektedir. Bankanın istediği sadece yüzde onluk ihale miktarını kendi hesabınıza yatırmış olmanızdır. Ayrıca kredi sicili uygun olan kişilerin kredi onayı de verilip evin ihalesi, o kişiye kaldıktan sonra konut kredisi kullandırılır. Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi alacak olan kişilerinde bazı şartlara uygun olması gerekiyor. şimdi dilerseniz bu şartlara bir bakalım. 

Konut kredisi şartları 

Konut kredisi alacak olan kişiler, 180 ay vadeye kadar Ziraat Bankası üzerinden kredi kullanabiliyorlar. Banka genel olarak kişilere banka politikalarına uygun olmaları durumunda konut kredisi imkanı vermektedir. Konut kredisi başvurusu yapacak olan kişiler banka kredi sicili uygun olması ile birlikte gelir durumlarına da bakarak onay verilmektedir. Sigortalı olarak bir iş yerinde çalışıyorsanız, bu banka üzerinden en az 6 aylık sigortanızın yatmış olması durumunda kredi onayı alabilirsiniz. Emekli olan kişiler için emekli maaşlarını bu bankadan alması, esnaf olan kişiler için ise vergi levhalarının en az iki yıldır faal bir şekilde çalışıyor olması gerekmektedir. 

Belirtilen şartlara uygun olmanız durumunda satış yapılan gayrimenkulleri de Ziraat Bankasının resmi internet sitesi üzerinden bakabilir ve ihalelere giriş yapabilirsiniz. Bu konuyla ilgili detaylı bilgileri almak için bankanın resmi internet sitesine girebilir veya müşteri hizmetleri numarası olan 0850 220 00 00 arayabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@