Ziraat Bankası Borcu Olanlara 20 Bin Türk Lirasına Kadar Anında Kredi Veriyor!

Borcu olan vatandaşlara müjde! Kamu bankası başvuran vatandaşlara anında 20 bin Türk lirasına kadar anında destek kredisi veriyor. Krediyi almak ise oldukça kolay.

Ekonomi 27.06.2021 - 23:51 27.06.2021 - 23:54 Berkay Keskin

Başvuru yaparak anında kredinizi alabilirsiniz.  Ziraat Bankası başvuran vatandaşlara 10 bin ila 20 bin Türk lirası arasından anında ihtiyaç kredisi veriyor. Kredinizle ister borcunuzu kapatın isterseniz ihtiyaçlarınızı giderin. Bankanın sunduğu kredi kampanyası sayesinde ise paranız hemen hesabınızda. Dijital kredisi kampanyasıyla verilen kredi ile vatandaşlarımız beklemek zorunda kalmıyor. Krediden yararlanmak içinse iki ön koşul gerekiyor. Bunlardan biri banka müşterisi olmak ikincisi de bankadan maaşını alıyor olmak. Bankadan maaşını alan çalışan ve emekli vatandaşlar için geçerli olan krediye başvurular içinde şubeye gitmeye gerek yok… Vatandaşlarımız oturdukları yerden kolay ve hızlıca başvuru yapabilirler. Ziraat İnternet bankacılığı ya da Ziraat mobil üzerinden dakikalar içinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka maaşınıza ve kredi notunuza bakarak da size uygun limiti belirliyor. Sizin tek yapmanız gereken onaylamak ve paranızın hesabınıza yatmasını beklemek! 

ANINDA KREDİ İMKANI KAMU BANKASINDA

20 bin Türk lirasına kadar olan dijital kredi kampanyasına ülke çapından oldukça talep geldi. Bankada borçlarını kapatmak ya da ihtiyaçlarını anında gidermek isteyen her müşterisine bu kredi fırsatından yararlanma imkânı sunuyor. 

Eskiden vatandaşlar kredi almak için şubelere bizzat gitmek ve birçok evrak toplamak zorundaydı. Banka bu evrakların hepsini teker teker inceler ve uzun süren bir onay sürecinden sonra müşterilerine kredi verirdi. Fakat artık Ziraat Bankası müşterileri oturdukları yerden birkaç dakika içinde kredilerini kullanmaya başlayabilirler. 

ŞUBEYE GİTMENİZE GEREK YOK!

Krediden ise sadece Ziraat bankası maaş müşterileri yararlanabiliyor. Maaş müşterisi olmayan vatandaşların onay için şubeye gitmesi gerekiyor. Maaş müşterilerinin ise internet şubesi ya da mobil bankacılıktan yapacakları başvurular kredilerini almaları için yeterli.

ZİRAAT BANKASI YENİ KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ


-    Şubeye gitmeden internetten ya da mobil uygulamadan anında başvuru imkânı
-    36 aya kadar varan vadelendirme imkânı
-    Başvurunun yapıldığı gün krediyi alma imkânı
-    Düşük faiz oranları
-    Esnek ödeme imkânı (artan, azalan, üç ayda bir ya da kişinin gelirine göre belirlenmiş değişken taksitli ödeme seçeneği) 

MAAŞ MÜŞTERİLERİNE ÖZEL FAİZ İNDİRİMİ

Banka tüketici kredisi kapsamında başvuranlara aylık %1,58 faiz oranı sunmakta. Fakat maaşını banka aracılığıyla alan çalışan ve emeklilere faiz indirimi uygulanıyor. Maaşını bankadan alanlar dijital krediye başvurduklarında uygulanacak faiz oranı %1,51 olacak. Böylece banka müşterilerinin hem geri ödemeleri hem de aylık taksitleri düşmüş olacak.

10 bin Türk lirasını 36 ay vade imkanıyla alan müşteriler aylık 380 lira taksit öderken vade sonunda toplamda 13 bin 700 lira geri ödeme yapacaklar. 20 bin Türk lirası 36 ay vade imkanıyla alındığında ise aylık taksitler 761 lira olacak, toplam geri ödeme tutarı ise 27 bin 401 lira.

DİJİTAL KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankasından maaşını alan tüm müşteriler krediden yararlanabilecek. Krediye müracaat ise mobil şube ya da Ziraat internet şubesi üzerinden yapılmakta. Başvuru sırasında müşterilerden hiçbir ek belge talep edilmiyor. Sadece başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmak kredi almak için yeterli. Dileyen vatandaşlar aynı faiz oranlarından yararlanarak şubelerden de kredi başvurusu yapabilirler. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@