Ziraat Bankası, 300 bin TL ve üzerinde ipotekli İhtiyaç Kredisi kampanyası başlattı. Ziraat Bankası, ipotekli kredi başvurusu yaparak, yüksek limitli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin banka kredi politikalarına uygun olmaları durumunda bu kredilerde 36 ay vadeye kadar alacağını söylemek istiyoruz. yüksek limitli kredi kullanacak olan kişilerin 300 bin TL ve üzerinde kredi alacakları, Ziraat Bankası, kişilerin gelir durumuna ve kredi siciline göre, onay verecektir. Sizlere yazımızda, Ziraat Bankası, ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır, Kredi başvuru şartları nelerdir, bu konu hakkında bilgiler vermek istiyoruz. 

Bankalardan, kullandığınız ihtiyaç kredilerinde, özellikle Ziraat Bankası düşük faiz oranları ile birlikte sizlere kredi imkanı sunmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda istediğiniz limitlerde kredi onayı alamadıysanız Ziraat Bankası, ipotekli kredi başvurusu yaparak, yüksek limitli krediler kullanabilirsiniz. ipotekli kredi başvurusu yapacak olan kişilerin bazı şartlara uygun bir müşteri olması gerekiyor. Gelir durumu kredi notu ve banka sicili gibi durumların uygun olması durumunda kredi onayı alabilirsiniz. Ayrıca, vereceğiniz ipoteğin de krediye uygun olması gerekiyor. Sizlerde şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, Ziraat Bankası üzerinden, ipotekli kredi başvurusu yaparak, yüksek limitli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. 

Ziraat Bankası, ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası üzerinden, ipotekli kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, banka şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası, kamu bankası olmasından dolayı banka şubelerine giderken sizin evraklarınızın tam olmasını isteyecektir. Kredi başvurusu yapacak olan kişi gelir belgesi kimlik belgesi ve vereceği ipoteğin tapu belgeleriyle birlikte Ziraat Bankası şubelerine gitmesi gerekiyor. Kredi başvurusu yaptıktan sonra eğer krediniz Şube onayında kalırsa hemen ipoteğinize ekspertiz gönderilir. Gönderilen ekspertize göre, Ziraat Bankası, sizlere kredi imkanı sunacaktır. Gönderilen ekspertizin biçtiği değerin yüzde 50'si ile yüzde 75'i arasında kredi kullanacaksınız. İpoteğin, yüzde yüzüne kredi kullanamazsınız. 

ziraat-bankasi-bu-ay-icinde-300000-tl-tek-kalemde-yuksek-nakit-kampanyasi-baslatti-genel-mudur-d1

Ziraat Bankası üzerinden bireysel olarak kredi kullanacak olan müşteriler eğer 500000 TL değerinde bir ipotek verdilerse 250000 TL kredi onayı alabilirler. Bu kredilerde 36 ay vade yapılacağı için 250000 TL krediyi ödeyip ödeyemeyeceğiniz ve banka bakacaktır. Kredi başvurusu yaptıktan sonra gelir belgeniz üzerinden bu değerlendirme yapılır ve sizlere, krediyi en fazla ne kadar alabilirsiniz, bunun hesaplaması yapılır. Ziraat Bankası üzerinden esnaf olan vatandaşlar ise 48 ay vadeye kadar bu kredileri kullanabiliyor. Üstelik esnaf olan vatandaşlar, ilk taksit ödemesinde altı ay erteleme de yaptırabilmektedir. 

Ziraat Bankası üzerinden verebileceğiniz ipotekler gayrimenkul ipoteği, arsa ipoteği ve dükkan ipoteğidir. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler eğer çiftçi ise daha düşük faiz oranları ile birlikte devlet destekli kredilerde kullanabilirler. Bunun için en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek bilgi almanız gerekiyor. 

Ziraat Bankası, ipotekli kredi başvurusu sadece banka şubelerinden yapılıyor. İnternet üzerinden SMS ile veya internet bankacılığını kullanarak, ipotekli kredi başvurusu yapamazsınız.