Ziraat Bankası son dakika haberi ile birlikte acil ihtiyacı olan vatandaşlara 650 milyon TL ödeme yapacağını açıkladı. Uygun faiz oranları ile birlikte verilecek bu krediler devlet destekli olacak. 3000 TL ile 10.000 TL arasında değişen ödemeler, kişilerin banka performansına göre verilecek. 10.000 TL'ye kadar alacağınız bu destek kredisi başvurusu yapacak olan kişilere 36 ay vadeye kadar kredi ödemesi sunulacak. 

Ziraat Bankası banka internet sitesi üzerinden de yaptığı açıklamada, kredi almak isteyen kişilerin en fazla 10.000 TL için başvuru yapabileceği hakkında bilgiler verdi. 10.000 TL üzerinde kredi almak isteyenler bankanın güncel kampanyalarına katılacak. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak isteyenler, ayrıca Ziraat Bankası üzerinden hesabı olması, maaş alması veya daha önceden bu bankadan kredi kullanmış olması durumunda onay alacaklardır. 

Kredi başvuru şartları nelerdir? 

Ziraat Bankası üzerinden işlem yapacak olan kişiler 20 yaşından büyük olması, sigortalı olarak çalışıyorsa 12 aydır aynı iş yerinde sigortalı olması, emekli olması durumunda emekli maaşı bu bankadan alınması ve TC vatandaşı olması durumunda işlem yapılacaktır. Ziraat Bankası üzerinden işlem yapılacak olan bu kredilerde, daha önce bankalardan icralık olanlar kredi onayı alamayacaklardır. Daha önce bankalardan, icralık ve avukatlık bir durumunuz varsa, banka borçlarınızı düzensiz ödüyorsanız kredi notunuz düşükse kredi onay alamazsınız. Bu şekilde kredi başvurusu yapmak isteyen kişileri ya kefil istenmektedir. 

ziraat-bankasi-devlet-destegi-olacagini-acikladi-650-milyon-tl-nakit-odemesi-yapilacak-acil-ihti

3000 TL 10000 TL Başvuru Nasıl Yapılır?

3000 TL ile 10000 TL başvuru yapmak isteyenler bankanın internet sitesine girebilir ve buradan ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurabilirler. Bu şekilde sizlerde kredi kullanabilirsiniz. Başvuru yapmak için ayrıca size en yakın banka şubesine giderek işlem yapabilirsiniz. Banka şubelerine giderken kimliğiniz yeterli olacaktır. Banka üzerinden hesabı olan kişiler ise bankanın mobil uygulaması üzerinden kredi başvurusu yapabilir. Ziraat Bankası, resmi internet sitesi üzerinden verilen başvuru formunu doldurduktan sonra kredi sonucunuz sizin cep telefonunuza gelecektir. Cep telefonumuza olumlu bir mesaj gelirse bu krediyi kullanabilmeniz için banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Kampanya detayları hakkında bilgiler bankanın internet sitesinden öğrenebilirsiniz.