Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ev sahibi yapıyor! Sıfır faizle 5000 bin TL kredi anında hesaba geçiyor!

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ev sahibi yapıyor! Sıfır faizle 5000 bin TL kredi anında hesaba geçiyor! Ev sahibi olma hayali kuruyorsanız devlet bankalarının faizsiz kredi fırsatları kaçırılmaz…

Ekonomi 28.06.2021 - 11:02 28.06.2021 - 12:00 Volkan Arık

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank sıfır faizle kredi imkanı sunmaya başladı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için bulunmaz fırsat devlet bankaları tarafından sunulurken özellikle emekli vatandaşlar bu üç banka aracılığı ile hiç faiz ödemeden ev kredisi çekebilir. Konut kredisi imkanları ile birlikte ev sahibi olma hayallerini Kuran vatandaşların yüzünü güldürmeyi amaçlayan devlet bankalarının Faizsiz kredi paketlerin de tutar da değişiyor. Ancak hiç faiz ödemeden 500 bin TL kredi anında vatandaşların hesabına yatıyor.

Günümüzün ekonomik koşullarında ev sahibi olmak her ne kadar zor olsa da devlet bankaları tarafından başlatılan yeni kampanya ile birlikte vatandaşların ev alma umutları arttı. Halkbank, Ziraat Bankası, VakıfBank gibi devlet bankaları Dar gelirli vatandaşların daha kolay ev alabilmesi için sıfır faizli yani faizsiz kredi paketlerini kullanıma sundu. Bu bankalardan konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlardan Zorlu koşullar ve şartlar da istenmiyor. Özellikle devlet bankaları emekli vatandaşları öncelik sağlarken 500 bin TL'ye kadar konut kredisini faizsiz çekme imkanı bulunuyor.

ziraat-bankasi-halkbank-vakifbank-ev-sahibi-yapiyor-sifir-faizle-5000-bin-tl-kredi-aninda-hesaba-1

Emekliler faizsiz konut kredisi çekebilir

SSK ve bağ-kur emeklisi vatandaşlar birçok farklı bankada faizsiz kredi seçeneklerinden yararlanabiliyor. Ancak Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi devlet bankaları özellikle emeklilere 500 bin TL faizsiz konut kredisi çekme şansı sunuyor. Emekli vatandaşlar Kredi fırsatlarından yararlanmak için hiç zorlanmadan maaşlarını aldığı devlet bankalarına başvuru yapabilir koşulsuz şartsız anında 500 bin TL kredi imkanından faydalanabilir.

ziraat-bankasi-halkbank-vakifbank-ev-sahibi-yapiyor-sifir-faizle-5000-bin-tl-kredi-aninda-hesaba-2

Emekli konut kredisi paketi şartları

Ziraat katılım, Vakıfbank ve Halkbank aracılığı ile 0 faiz oranı ile verilecek olan kredi seçeneklerinden yararlanmak isteyen vatandaşların birtakım şartları da yerine getirmesi gerekiyor. Bankaların faizsiz konut kredisi için İstedikleri şartlar şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Bankaların belirlediği yaş sınırına uygun olmak

Aylık taksitleri maaşınızın yüzde yetmiş oranından düşük olması

Başka bankadan maaşınızı etkileyecek bir kredinin bulunmaması

ziraat-bankasi-halkbank-vakifbank-ev-sahibi-yapiyor-sifir-faizle-5000-bin-tl-kredi-aninda-hesaba-3

Emeklilere düşük faiz oranı ile kredi veren bankalar

Emekliler faizsiz kredi imkanlarından faydalanarak konu sahibi olabilmek için düşük faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar araştırması yapıyor. Bankaların konut kredisi faiz oranları ve taksit sayıları şöyle;

Halkbank 1.38 faiz oranı ile hesaplı Evim kredisi sunuyor. Bu krediden faydalanarak 120 aya kadar vade fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Bankası 1.37 faiz oranı ile konut ürün paketi sunuyor. 120 aya kadar ödeme imkanı bulunan Ziraat Bankası'nda konut faiz oranları Mart ayında 1.39 iken Haziran ayında yapılan güncelleme ile 1.37’ye düşürüldü.

Vakıfbank konut kredisi 1.34 faiz oranı ile sizlerle buluşuyor. Sarı panjur konut kredisi adı verilen kredi imkanından 120 ay ödeme seçenekleri ile yararlanmak mümkün.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@