Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım'da çalışmak üzere 577 personel alımı yapılacak. İş ilanında detaylar belirtildi. Başvurularda son tarih 10 Kasım olarak belirlendi.

Ziraat Bankası ile Ziraat Katılım iş ilanını duyurdu. Buna göre aşağıda yer alan bilgiler doğrultusunda başvuru yapabilir ve şartları karşılıyorsanız değerlendirmeye alınabilirsiniz. 

Ziraat İş Başvurusu Aranan Şartlar

Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım'ın açık pozisyonları için duyurduğu personel alımı, adaylar arasında büyük bir ilgi uyandırdı. Toplamda 577 yeni çalışanın katılacağı bu alımların duyurusu, adayların başvuru kriterlerini ve süreci yakından incelemelerine neden oldu. Başvuru koşullarını merak eden adaylar için Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım'ın belirlediği şartlar şu şekildedir:

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!
  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorunluluğu,
  2. 1994 veya sonrasında doğmuş olmak (18 yaşını tamamlamış),
  3. Kamu haklarından yasaklı olmamak,
  4. Cezai sorumluluk gerektiren ve belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak,
  5. Bankacılık hizmetlerinde çalışmaya yasak getirilmemiş olmak,
  6. Sürekli görev yapmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak,
  7. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak,
  8. Yazılı sınav için belirlenen akademik bölümlerden mezun olmak veya mezuniyet aşamasında olmak,
  9. Daha önce Ziraat Bankası Uzman Yardımcılığı mülakatlarında elenmemiş olmak,
  10. İdari ya da Mühendislik alanları için mezuniyet dalına göre başvuruda bulunmak.

Belirtilen branşlarda, Ziraat Bankası'nda müfettiş yardımcısı ve uzman yardımcısı gibi pozisyonlar için 165, Ziraat Katılım'da ise müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı ve servis görevlisi dahil toplam 412 pozisyon için alım yapılacak. Başvurular, İstanbul Üniversitesi'nin ilgili internet sitesi üzerinden alınacak olup, sınav ise 03 Aralık 2023 Pazar günü gerçekleştirilecektir.