Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırması başladı, 120 ay vadeye kadar taksit ödemesi var

Konut kredisi kullanan ve yapılandırma yapmak isteyenlere müjdeli Haber geldi. Yapmış olduğu kampanya ile birlikte konut kredisi kullanacak olan kişilere ve konut kredisi kullanmış olan kişilere ...

Ekonomi 01.11.2021 - 13:24 01.11.2021 - 13:24 Vural Pars

Son dakika haber. Konut kredisi kullanan ve yapılandırma yapmak isteyenlere müjdeli Haber geldi. Yapmış olduğu kampanya ile birlikte konut kredisi kullanacak olan kişilere ve konut kredisi kullanmış olan kişilere duyuru yaptı. 

Konut kredisi kullanmış olan kişiler düzensiz ödemeler yapmaları durumunda bankalardan ne zaman yapılandırma yapacakları hakkında bilgileri araştırmaktadır. Her banka konut kredisi yapılandırmasına çok sıcak bakmakla beraber özellikle ülkemizde en çok konut kredisi kullandıran bankaların başında gelen Ziraat Bankası yapmış olduğu yeni kampanya ile birlikte konut kredilerinin ödeyemeyen kişilere yardımcı olacak. Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi yapılandırması yapmak istiyorsanız bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. 

Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırması şartları nelerdir?

Ziraat Bankası üzerinden başlatılan bu kampanya oldukça tercih edilen bir kampanya olmaktadır. Ziraat Bankası Kendi resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu doğru ile birlikte kendi bankasından konut kredisi kullanmış olan kişilere 120 ay vadeye kadar tekrardan yapılandırma imkanı sağlayacaktır. Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırması yapmak isteyen kişiler başka bankadaki konut kredilerinin bu bankadan maalesef yapılandırma yapamıyor. 

Ziraat Bankası üzerinden yapılandırma yapacak kişiler ayrıca son taksitlerinde de gecikmeli ödemeler yapmış olması gerekmektedir. Düzenli ödemeler yapıyorsanız Ziraat Bankası sizlere maalesef Onay vermeyecektir. 

Sizlerde belirtilen şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi kullanmanız durumunda tekrardan yapılandırma yapabilir ve güncel faiz oranları ile konut kredinizi güncelleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi yapılandırması yapmak istiyorsanız Kredi kullanmış olduğunuz banka şubesine giderek yapılandırma yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Yapılandırma yapmak isteyen kişiler dilekçe verdikten sonra değerlendirmeleri genel müdürlük tarafından yapılacağı için değerlendirme sürecini beklemeniz gerekmektedir.

ziraatbank

Yapılandırma teklifi yapan kişilerin değerlendirmesi olumlu olarak sonuçlanırsa yine aynı banka şubesi üzerinden tekrardan güncel kalan borcunuz üzerinden yapılandırma yapabilecek ve borcunuzu isterseniz 120 ay vadeye kadar bölebileceksiniz. 

Ziraat Bankası konut kredisi kullandığınız zamanki faiz oranı değişecek ve şu anki bankanın güncel olan faiz oranları ile tekrardan yapılandırma yapabileceksiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@