Ziraat Bankası müşterisi olanlar için yeni bir haber geldi. Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler, 10000 TL’ye kadar acil para ihtiyaçlarında Ziraat Bankası üzerinden bu parayı alabilecekler. Bankanın resmi internet sitesi üzerinden de yapılan duyuru ile birlikte Ziraat Bankası kredi başvurusu yapmak isteyen ve daha önce hiçbir şekilde onay alamayan kişiler, acil para ihtiyacı olması durumunda, Ziraat Bankası üzerinden bu kredileri alabileceklerdir. Banka 10000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kampanyası başlatıp, bu krediyi sadece bankada hesabı olan kişilerin banka şubelerine gitmeden hesaplarına aktarılması için yapılmaktadır. Ülkemizin kamu bankası olan Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler bu şartlara uygun olması ile birlikte hemen kredilerini kullanabileceklerdir.

Ziraat bankası kredi kampanya detayları…

Pandemi döneminde ekonomik sıkıntı yaşayan ailelere Ziraat Bankası, sürekli olarak kredi ve kredi kartı kampanyaları yaparak, ertelemeli olarak bu hizmetleri sunmaya başlamıştı. Pandemi döneminde tam normalleşme'ye geçeceğimiz 1 Temmuz itibarı ile birlikte Ziraat Bankası müşterisi olan kişilere kredi vereceğini duyurduğu resmi internet sitesi üzerinden de bu kredi başvurusunun yayınlanması ile birlikte internet sitesi üzerinden başvuru ekranı açıldı. Kredi kullanmak isteyen kişiler bankanın müşterisi olması durumunda, Ziraat Bankası, mobil uygulamasına girerek veya bankanın internet bankacılığına internet sitesi üzerinden girerek kredi başvurusunu yapabilecekler. On bin TL'ye kadar yapılacak olan bu kredi başvurusunda onay alan kişilerin kredileri hemen hesaplarına yatacak. Eğer Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, Ziraat Bankası müşterisi olarak yine de bu kredi başvurusunu yapabiliyorsunuz.

Kredi başvurusu, kaç yaşına kadar yapılıyor?

Ziraat Bankası üzerinden kredi kullanmak isteyen kişilerin 18 ile 65 yaş arasında olması durumunda kredileri sigortalarına göre onay alacaklardır. 65 yaş üzerinde olan vatandaşlarımız ise emekli olmaları durumunda kredi kullanabilirler. Ziraat Bankası Emekli Kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler kredilerini T. C Ziraat Bankası şubelerinden yapmaları durumunda en fazla 75 yaşına kadar kredi başvurusu yapabilecekleri, internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapacak olan kişiler ise 65 yaşına kadar kredi kullanabilir.

ziraat-bankasi-10000

Bankanın belirlediği faiz oranları çerçevesinde, Ziraat Bankası, 10000 TL Acil destek kampanyasına katılabilir ve bu kampanyaya katıldıktan sonra istediğiniz zaman bu krediyi hesabınıza yatırabilirsiniz. On bin TL kullandığınızda, 36 ay vadeye kadar işlem yapacak ve bu işlem sonrasında kredinizin ilk taksit ödemesinde, dilerseniz 3 ay ertelemeli olarak da yapabileceksiniz. Ziraat Bankası hesabı olmayan kişiler, Ziraat Bankası, mobil uygulamasını indirerek buradan hesap açma bölümünden online olarak müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşüp hesap açabilir ve daha sonra internet bankacılığı şifresi olabilir. Banka hesabınız üzerinden almış olduğunuz internet bankacılığı şifresi ile birlikte Ziraat Bankası, mobil uygulamasına gelecek ve buradan kredi başvurunuzu kolay bir şekilde yapabileceksiniz.