Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan Elektrik, Su, Doğalgaz Faturası Ödeyeceklere Müjde! Destek Geldi

Türkiye'nin önde gelen kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank fatura ödemesi yaparken zorluk yaşayan vatandaşlar için resmi internet adresi üzerinden yazılı açıklamada bulundu.

Ekonomi 07.05.2021 - 11:05 07.05.2021 - 11:05 Berkay Keskin

Türkiye'nin önde gelen kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank fatura ödemesi yaparken zorluk yaşayan vatandaşlar için resmi internet adresi üzerinden yazılı açıklamada bulundu. Kamu bankaları tarafından gerçekleştirilen açıklamada 31 Mayıs 2021 tarihine kadar İGDAŞ vezneleri ve http://www.igdas.istanbul/ üzerinden gerçekleştireceğiniz fatura ödemelerinde 2 taksit fırsatı sunulacağı belirtildi. Vatandaşa kamu bankalarından fatura desteğinin tüm detayları haberimizde sizlerle...

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, İGDAŞ fatura ödemeleri için 2 taksit fırsatı ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. 100 TL - 20.000 TL arası peşin fatura ödemeleri için geçerli olacağı belirtilen kampanyanın 31 Mayıs 2021 tarihinde sonlanacağı belirtildi. Vakıfbank Worldcard'ınız ile 31 Mayıs 2021 tarihine kadar İGDAŞ vezneleri ve http://www.igdas.istanbul/ sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz fatura ödemelerinde ücretsiz 2 taksit imkanı sunuluyor.

Kamu Bankalarından Fatura Desteği

Faturanızı İGDAŞ veznelerinden ya da http://www.igdas.istanbul/ sayfası üzerinden peşin ödemeniz ardından cep telefonunuza gelen SMS'i yanıtlamanız halinde ödemeniz otomatik bir şekilde ücretsiz olarak 2 taksite bölünecektir. Ödeme sonrasında SMS ulaşmaması halinde hesap kesim tarihi öncesinde, ödeme işleminden en erken bir gün sonra 0850 222 0 724 Telefon Bankacılığı, İnternet Bankacılığı ya da Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden taksit firsatlarından yararlanabilirsiniz.

Kampanya 16 Ekim 2020 - 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında geçerli olacaktır. Kampanya İGDAŞ vezneleri ve http://www.igdas.istanbul/ sitesi üzerinden gerçekleştirdiğiniz bütün 100 TL ve 20.000 TL arası peşin fatura ödemeleriniz geçerli olmaktadır.

Kampanyaya bütün Vakıfbank Kredi Kartları dahil olmaktadır. Taksitlendirme talebinin hesap kesim tarihine kadar iletilmesi gerekir. Hesap kesim tarihinde ve ardından ulaşan talepler işleme alınmayackatır. İptal edilen işlemler taksitlendirme işlemine tabi tutulmaz.

Taksitlendirme işleminin iptali için yalnızca 0850 222 0 724 Telefon Bankacılığı üzerinden işlem yapılabilmektedir. Taksitlendirme talep edilen peşin işlemin, dönem içi işlemleri içerisinde bulunması gerekir; ekstresinin kesilmemiş olması gerekir. 

Müşteri hizmetten yararlanabilmesi için takip statüsü normal düzeyde bulunmalıdır. Bir dönem üzeri gecikmede bulunan müşteriler uygulama kapsamı dışındadır. İdari ya da kanuni takibe alınmış bir müşteri hizmetten yararlanamamaktadır.

Ek kart ile gerçekleştirilen ödemeler kampanyaya dahil olmamaktadır. Bir kart aynı dönem içerisinde birden fazla İGDAŞ ödeme işlemini taksitlendirebilmektedir. Vakıfbank ve İGDAŞ kampanyayı dilediği zaman dondurma ya da kampanya şartlarını değiştirme hakkına sahiptir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@