Pandemi döneminden beri ekonomik sıkıntı yaşayan kişilere Ziraat Bankası ve Vakıfbank destek kampanyaları yapmaya devam ediyor. Banka üzerinden verilen ve devlet destekli olarak kullandırılacak olan borç kapatma kredilerine başvuru yapmak isteyen kişiler Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden düşük faiz oranları ile tüm Banka borçlarını tek bir yere topluyor. Yapılacak olan kampanyada başvuru yapacak olan kişiler bankaların belirli şartlarına uygun olması durumunda Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden düşük faiz oranları ile borç kapatma kredisi kullanabilecek.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden borç kapatma kredisi başvurusu yapacak olan kişiler en yakın banka şubesine giderek veya bankanın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yaparak işlem yapabilir ve istedikleri tüm banka borçları kapatarak tek bir yerden ödeme kolaylığı sağlayabilirler. Vakıfbank yapmış olduğu Bu kampanyada ihtiyaç kredisi kullanacak olan kişilere ayrıyetten kredi kartı imkanı da sağlayacağını açıkladı.

kredi-n-1-3

Ziraat Bankası ile Vakıfbank üzerinden verilecek olan bu kampanyaya katılmak istiyorsanız bazı şartlara da uygun bir müşteri olmanız gerekiyor. 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes tüm Banka borçlarını güncel olması kaydıyla Ziraat bankası'na veya VakıfBank'a taşıyabilir. Başvuru yapacak olan kişiler kara liste müşterisi ise maalesef alamayacaktır. Borç kapatma kredisi kullanacak olan kişilere banka yüksek limitli kredi vermesi durumunda 50.000 TL üzerinde verilen krediler de 24 ay vadeye kadar ödeme planı oluşturma imkanı sunacaktır. 50 bin TL altında kredilerde ise banka 36 ay vadeye kadar işlem yapmaktadır.

Başvuru yapacak olan kişiler en yakın banka şubesine giderek hızlı bir şekilde başvurusunu gerçekleştirebilir veya Ziraat Bankası VakıfBank resmi internet sitesine girerek buradan ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurarak Kredi başvurusunda bulunabilir. Devlet destekli olarak verilecek bu krediler de işlem yapacak olan kişiler düşük faiz oranları ile borç kapatma kredisi kullanabilecekler. Bankaların güncel faiz oranları 1.59 olarak bilinmektedir. Bankadan maaş alan müşteriler ise daha düşük faiz verle kredi kullanabilir. Kredi başvurusu yapmadan önce güncel faiz oranlarını Ziraat Bankası ve VakıfBank'ın resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.