Ziraat Bankası'ndan Müjde Haber: 150 Bin TL’ye Kadar Kredi İmkanı Başladı, Şart Yok, Belge Yok, Kefil Yok

Ziraat bankası pandemi döneminden beri vatandaşlara yönelik kampanyalar yapmaya devam ediyor. Ziraat bankasından 150 Bin TL’ye kadar kredi imkanı da bunlardan birisi. İşte kredi detayları...

Ekonomi 27.09.2021 - 12:42 27.09.2021 - 12:42 Vural Pars

Ziraat bankası pandemi döneminden beri vatandaşlara yönelik kampanyalar yapmaya devam ediyor. Ziraat bankasından 150 Bin TL’ye kadar kredi imkanı da bunlardan birisi. Uzun vade şansı ile ödenmesi kolay krediden hemen yararlanabilirsiniz.

7 Yıl ödeme vadesi sunan Ziraat Bankası vatandaşların başvurusuna göre 150 Bin TL’ye varan krediler vermekte.

12 Ay erteleme, 84 Ay vade imkanı ile kredi ile müşterilerine imkan tanıyan Ziraat bankası, faizsiz kredi desteğinde bulunan vatandaşlara da desteklerde bulunmakta. Özellikle tarım, hayvancılık işleri ile uğraşanlar için önemli adımlar atıldı.

Kentlerden köylere giden vatandaşlar tarım, hayvancılık işleri için destekler istemekte. Ziraat Bankası bu çağırıya kulak vermiş olacak ki 150 Bin TL’ye kadar çıkan kredi imkanlarını vatandaşlara tanımlanmakta.

Ziraat Bankasından 1 Yıl Ertelemeli 7 Yıl Vadeli Yeni Kredi İmkanı

Ödemeyi bir yıl boyunca erteleyebileceğiniz ve 84 Ay vadeli ödemeler yapabileceğiniz kredi Ziraat bankası tarafından onaylandı. Özellikle Tarım ve Orman bakanlığının katkısı ile yürütülen süreç, vatandaşların işlerini daha kolay tamamlayabilmesini amaçlıyor.

ziraat-bankasindan-mujde-haber-150-bin-tlye-kadar-kredi-imkani-basladi-sart-yok-belge-yok-kefil-1

Her ne kadar kentlerden köylere dönüş oluyor olsa da bu durumun tam aksi de hızla artmakta. Vatandaşların rahatlamasının yanı sıra, hayvancılık veya tarımcılık işlemlerine giriş yapacaklara da ön ayak etmek için.

Köydeki vatandaşların sayısını arttırmak için bu yönteme başvurulmuş durumda.

Köylerdeki İstihdamın Artması Hedefleniyor

Ziraat bankasından vatandaşlara 150 Bin TL’ye kadar kredi verilecek. Söz konusu kredinin ana amacı köylerdeki istihdamı arttırmak. Tarımcılık ve hayvancılık ile uğraşan veya uğraşmak isteyen kişiler için öncülük edecek bu kredi 7 Yıl ödenme imkanına sahip.

Söz konusu 7 yıl ödeme imkanından yararlanmak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılaması da gerekmekte. 100 Baş hayvanın altına düşülmemesi aranan şartlar arasında yer almakta.

Krediden yararlanmak isteyen vatandaşların söz konusu hayvancılık veya tarım işleri ile hali hazırda uğraşıyor olması veya yeni başlayacak olması gerekmekte.

Krediden yararlanmanın ana amacının köylerdeki istihdam ve göç sürecinin durdurulması olduğunu tekrar hatırlatalım. Vatandaşların zorlu pandemi sürecinde köydeki girişimleri ile kendilerine gelir kapısı aralaması veya hali hazırda bulunan gelir kapısının büyütülmesi hedeflenmekte.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@