Ziraat, Halk, Vakıf, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım birleşti! Faizsiz kredi müjdesi geldi, tüm nakit ihtiyaçlarınız anında çözülüyor. Son dakika kredi gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bankaları tarafından faizsiz kredi fırsatı Sabah saatlerinde duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde faizsiz kredi imkanına ilişkin müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmişti. Devlet bankaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklaması sonrasında devreye girerek çalışmalarını tamamladı ve şu anda başvurular açıldı. Devlet bankaları taahhüt veren işletmelere diledikleri kadar faizsiz kredi şansı sağlıyor. Aynı zamanda 24 ay vade seçenekleri sunuluyor. Kamu bankalarından faizsiz kredi kullanmak isteyenlerin Merak ettiği tüm detaylar haberimizin devamında…

Faizsiz kredi müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde verilmişti. Erdoğan'ın talimatı sonrasında 5 devlet bankası harekete geçti ve faizsiz krediye ilişkin çalışmalarını tamamladı. Ziraat, Halk, Vakıf, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Tüm nakit ihtiyaçları için anında hızlı çözüm sağlıyor. 13000 Firma şu anda devlet bankaları tarafından başlatılan Kredi kampanyasından faydalanabiliyor. Üstelik 24 ay vadeli olarak verilen kredi seçeneklerinde ilk 12 ay faiz ödemesi bulunmuyor. Kredinin ilk 6 ayında sadece anapara ödemesi yapılıyor. İlave istihdam sağlamayı kabul eden firmaların başvuru yapabileceği faizsiz kredi kampanyasında Her bir istihdam 300.000 TL kredi veriliyor. Başvuru yapanlar en fazla 500 bin TL kredi kullanabiliyor.

ziraat-halk-vakif-ziraat-katilim-vakif-katilim-birlesti-cumhurbaskani-talimat-vermisti-faizsiz-1

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERMİŞTİ

Kamu bankaları tarafından başlatılan faizsiz kredi kampanyasında talimat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmişti. İlave istihdam destek paketi kapsamında başlatılan Kredi kampanyasında bir paketle 12.5 milyarlık kredi hacmi sunuluyor. Aynı zamanda bankalar 10 milyar lira da kefalet hacmi oluşturuyor. İstihdama kattıkları Her yeni sigortalı çalışan için bankalar azami 100 bin lira kredi kullanabilirken üst limit 500 bin TL'ye kadar yükseliyor. İşletmeler bu paket al faydalanmak istemeleri durumunda 12 ay boyunca ödedikleri SGK işçi ve işveren paylarını İŞKUR aracılığı ile kredi taksit faizinden düşürebiliyor. Kampanya sayesinde 55000 yeni istihdamında önü açılmış oluyor.

ziraat-halk-vakif-ziraat-katilim-vakif-katilim-birlesti-cumhurbaskani-talimat-vermisti-faizsiz-2

KAMU BANKALARI DEVREYE GİRDİ

İstihdama destek paketi kapsamında krediler kamu bankaları tarafından kullandırılıyor. Ziraat Bankası Birgül Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası aracılığı ile başvuru işlemlerini tamamlayanlar hemen kredi kullanma imkânına ulaşıyor. Toplamda 24 ay vadeli olarak verilen krediler de ilk 6 ayda sadece anapara ödemesi yapılırken ilk 12 ayda da faiz ödemesi yapılmıyor. İşverenin kullandığı Kredi maliyeti de istihdam ettiği kişi sayısı kadar düşüyor. Özellikle koronavirüs salgını başladıktan sonra yaşanan ekonomik sorunların çözümü için aynı zamanda işsizliğin bitirilmesi için bankaların sağladığı bu imkândan işle ilaç gibi gelecek.