Ziraat ve Vakıf’tan Faizsiz Destek Kredisi Veriliyor, Başvuru Yaparak Hemen Onay Alınıyor

Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası faizsiz kredi veriyor. Sizlerde bu iki bankadan hemen kredi başvurusu yapabilir ve faizsiz olarak tüm ihtiyaçlarınız için kredi kullanabilirsiniz.

Ekonomi 06.08.2021 - 19:40 06.08.2021 - 19:40 Berkay Keskin

Bu bankaların verdikleri faizsiz krediler tamamen helal kredi olarak geçecektir. İslami şartlara uygun olarak kredi almak istiyorsanız bu iki bankadan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ülkemizdeki tüm bankaların, müşterilere kredi vermeleri durumunda bilindiği gibi faiz uygulanmaktadır. Faizler dinimize göre haram olduğu için bazı müşteriler bu şekilde kredi kullanmak istememektedir. Katılım Bankaları da bu tarz müşterilere ön ayak olan bankalardır. Katılım bankası, İslami şartlara uygun ve faizsiz bankacılık işlemleri yapan bankalardır. Kredi başvurusu yaptığınızda bu bankalardan onay alırsanız, faiz yerine kar payı oranı uygulanır ve sizlere bu şekilde krediler verilir.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın katılım bankası olarak hizmet verdiği bu iki bankadan da ihtiyaç finansmanı olarak destek kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım üzerinden başvuru yapacaksanız bazı şartlara uygun olmanız durumunda kredinizi kullanabilirsiniz. İşte detaylar…

Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Şartlar Nelerdir?

Kredi başvurusu yapacaksanız, bazı banka şartlarına uygun olmanız gerekiyor. Bu banka şartlarından birisi TC vatandaşı olmanız ve 18 yaşından büyük olmanızdır. Ayrıca banka kredi notu, kredi sicili, başvuru sayısı ve gelir durumu da bu bankalar tarafından önemli olarak sorgulanacaktır. Bir iş yerinde çalışıyorsanız en az 6 aydır aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışıyor olmanız, emekli olmanız durumunda da emekli maaşınızı hangi bankadan kredi alacaksanız o bankaya taşımanız gerekmektedir. Faizsiz kredi başvurusu yaptığınızda Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası aynı şartlarda kredi onayı vereceklerdir. Bu bankalar kamu bankası olmasından dolayı da kar payı oranları diğer bankalara göre daha uygun olacaktır.

Ziraat Katılım Faizsiz Kredi Başvurusu Yapanlara Hemen Onay Verecek

Ziraat Katılım Bankası üzerinden 100.000 TL’ye kadar aynı gün içinde faizsiz kredi kullanabilirsiniz. Bu banka kredi başvurusu yapacak olan kişilere sadece şubelerden destek vermektedir. Kredi başvurusu yaptığınızda banka 36 ay vadeye kadar sizlere kredi desteği verecektir. Size en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine giderek, kimlik ve gelir belgenizi alıp kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı olarak verdiği bu krediler ile birlikte ayrıca devlet destekli de kredi vermektedir.

Vakıf Katılım Faizsiz Kredi Başvurusu Hızlı Yapılacak

Vakıf Katılım Bankası üzerinden 100.000 TL’ye kadar kredi alacaksanız, en yakın şubesine gitmeniz gerekiyor. Vakıf Katılım Bankası ihtiyaç kredilerinde müşterilerin kredi notu ile birlikte gelir durumuna bakarak kredi verecektir. Ayrıca bu banka diğer banka borçlarınızı da tek bir yere toplayacak ve ona göre kredi imkanı sunacaktır. Vakıf Katılım Bankası üzerinden faizsiz kredi alacak olan kişiler 36  ay vadeye kadar ve 6 ay ertelemeli kredi alabilirler. Bu banka ayrıca ipotekli olarak da kredi imkanı vermektedir. Özellikle arsa ipoteği verdiğinizde değerinin tamamına faizsiz kredi alabilirsiniz. Başvuru ve diğer tüm detaylar hakkında bilgiyi en yakın Vakıf Katılım şubesinden öğrenebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@