Yapılan puanlamalar sonucu memnun olmayan birçok kişi ise; programda çeşitli tartışmalar yaşayarak birbirlerini eleştirmeye devam etmektedirler. Yarışmacıların birbirlerine verdiği puanların yanı sıra, Zuhal Topal’da yarışmacılara puan vererek yarışmanın kaderini değiştirmektedir. Bazı zamanlarda haksız puanlamaların yapılması ise; sunucu Zuhal Topal’ı oldukça kızdırır ve yarışmaların adil puanlama yapması talep edilmektedir.

Zuhal Topal’ın 23 Şubat son bölüm yayını ise; oldukça heyecanlı ve tartışmalı geçmiştir. Zuhal Topal’la Sofrada programında her hafta farklı gelin ve kaynana yarışarak çeşitli yemekler yapmaktadırlar. Haftanın ilk yarışmacısı olan Fahriye hanım ve gelini Duygu Hanım oldukça eğlenceli vakit geçirerek güzel bir yarışma günü yaşamışlardır. Ancak programda ortaya çıkan tartışmalar ve eleştiriler maalesef yine bitmemiştir. Diğer yarışacak olan gelinlerin kaynanaları Duygu Hanım’ın yaptığı yemekleri tek tek eleştirmiştir. Duygu Hanım’ın kaynanası Fahriye Hanımın; yarışmada yer alan en sessiz kaynana olduğu bilinmektedir.

Ancak programda yayımlanan son bölümde ise; Fahriye Hanım’ın kendi gelinini savunabilmek adına, diğer kaynanalara karşılık verdiği de verilen bilgiler arasındadır. Gelini Duygu Hanım’ın oldukça zor bir menü seçtiğini belirten ve emeğe saygı duyulmasını isteyen Fahriye Hanım, diğer kaynanaların yaptığı ağır eleştirilere kulak asmamış ve gelini Duygu’nun yaptığı yemekleri her fırsatta savunmaya da devam etmiştir.

Son Programda Neler Oldu?


Son programda neler oldu? Sorusu programı düzenli olarak takip eden kişiler tarafından sıklıkla sorulmaya da devam etmektedir. Emekli Matematik öğretmeni Fahriye Hanım’ın gelini Duygu Hanım yarışacağı menüsünü ise, yarışmacılarla ve ekran başında onu seyreden diğer seyircilerle de şu şekilde paylaşmıştır;

  • Başlangıç olarak, kaşarlı kıtır ekmekli domates çorbası

  • Kaşarlı mini pideler

  • Üç renkli salata

  • Arpa şehriye pilav

  • Sandal sefası

  • Fincan tatlısı olarak kendisine zorlu bir menü belirlemiştir.


Duygu hanım menüsünün zorluğunu ve emek istediğini yarışmacılara da her fırsatta belirtmiştir. Zorlu geçen bir alışveriş süresinin ve yemek süresinin ardından ise; masasını layıkıyla hazırlayan ve daha sonra da kendisi giyinen Duygu Hanım misafirlerini tek tek karşılamış ve içeriye buyur etmiştir. Ancak misafirlerin Duygu hanımın tavrını eleştirdiği de gözlerden kaçmamıştır.

  • Sevgi Hanım’ın Duygu Hanım’a verdiği puan miktarı; 3’tür.

  • Aliye Hanım’ın Duygu Hanım’a verdiği puan miktarı; 3’tür.

  • Şükriye Hanım’ın Duygu Hanım’a verdiği puan miktarı; 3’tür.

  • Sıdıka Hanım’ın Duygu Hanım’a verdiği puan miktarı; 3’tür.


Kaynanalardan aldığı puandan memnun olmayan ve verdiği emeğe saygısızlık edildiği düşüncesinde olan Duygu Gündoğdu mağduriyetini programa da dile getirmeyi ihmal etmemiş ve ekran başındaki seyircilere de duyurmuştur.

Bir Sonraki Bölümde Neler Olacak?


Bir sonraki bölümde neler olacak? Sorusu da programı devamlı bir şekilde izleyen seyircilerin sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi olmuştur. 2. Gün gelini olan Zeynep, fragmanda zorlu bir gün geçirdiğini ve yemek yaparken elini keserek ufak bir mağduriyet yaşadığını söylemiştir. Ancak kaynanaların olumsuz eleştirileri buna rağmen tükenmek bilmemiştir. Zuhal topal ile sofrada 24 Şubat fragmanı incelendiğinde de yeni bölümün diğer bölümlerde de olduğu gibi olaylı geçeceği düşünülmektedir.