Zuhal Topal'la Sofrada 26 Şubat fragmanı programın sonunda neler olacağını merak eden yarışmacılar tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Fox Tv’nin en sık izlenen gündüz programlarından bir tanesi olan Zuhal Topal’la Sofrada programı birçok izleyicinin beğenisini kazanmaya da devam etmektedir. Programda kimi zaman tartışmalar yaşanıyor olsa da bazen hem yarışmacılar hem de programın sunucusu olan Zuhal Topal oldukça keyifli vakit geçirmektedir.

Programın mevcut konseptine göre, gelinler yemeklerini yapıp yarışırken kayınvalideler yemeklerin lezzetine, sunumun güzelliğine ve gelinin tavrına göre puanlamalar yapılmaktadır. Haftanın 3. Gününde yarışan Yağmur Çıtak’ın ardından diğer gelinlerin alacağı puanlar ve hangi menüleri seçecekleri de izleyiciler tarafından merak edilmektedir. Zuhal Topal, programda kimi zaman kaynanaların adil puanlar vermediğini ve gelinlerin emeklerini hiçe saydıklarını belirtmektedir. Ancak program içerisinde en son Zuhal Topal’ın da yarışmacılara puan veriyor olması, yarışmanın kaderinin değişmesinde oldukça büyük bir etkendir. Bütün puanlamalar tamamlandıktan sonra ise, büyük ödülü kimin kazanacağı programın bütün izleyicileriyle de detaylıca paylaşılmaktadır.

Zuhal Topal’la Sofrada Programının Son Bölümünde Neler Yaşandı?


Zuhal Topal’la sofrada programının son bölümünde neler yaşandı? Sorusu da izleyiciler tarafından sıklıkla sorulmaya devam etmektedir. Programda en son yarışan kişi, 18 yaşında ve henüz nişanlı olan Yağmur Çıtak ve kayınvalidesi Güngör Kefinsiz olmuştur. Kayseri’den İstanbul’a geldiklerini belirten, Yağmur Hanım ve kaynanası Güngör Kefinsiz, yemek konusunda fazlasıyla iddialı olduklarını ve yarışmada kendi yörelerinin yemeklerini de en güzel şekilde tanıtacaklarını da belirtmişlerdir.

Zuhal Topal’la Sofrada yarışmasına katılan Yağmur Çıtak, menüsünün iddialı olduğunu ve inanılmaz bir sunum yaparak kayınvalidelerden yüksek puanlar alacağını iddia etmektedir. Ancak Yağmur Çıtak bütün yemeklerini eksiksiz ve vaktinde hazırlamış olmasına rağmen, istediği puanları almayı da başaramamıştır. Kimi kayınvalide Yağmur Hanım’ın yaptığı sunumlardan puan kırarken kimisi ise; yemeklerden ve yemeklerin geç getirilmesinden puan kırdıklarını belirtmiştir. Ancak Zuhal Topal’la Sofrada programının 3. Gün yarışmacısı Yağmur Çıtak kendisine yapılan eleştirilerin doğru olmadığını ve daha yüksek puanlar verilmesi gerektiğini iddia etmiştir. Yağmur Çıtak ve kayınvalidesi Güngör Kefinsiz’in diğer kayınvalidelerden de aldığı puanlar ise şu şekildedir;

 • Zehra Hanım, Yağmur Çıtak’a 5 puan vermiştir.

 • Sevgi Hanım, Yağmur Çıtak’a 3 puan vermiştir.

 • Ayşe Hanım, Yağmur Çıtak’a 3 puan vermiştir.

 • Sevim Hanım, Yağmur Çıtak’a 3 puan vermiştir.


Ancak Yağmur Hanım menüsüne rağmen bu puanları hak etmediğini de vurgulamıştır. Yağmur Hanım’ın misafirleri için sunduğu menü ise şöyledir;

 • Kayseri yağlaması

 • Brokoli salatası

 • Kaymaklı incir dolması

 • Cacıklı arpa köftesi

 • Sebzeli mercimek çorbası

 • Fırında pastırmalı roka

 • Mevsim Salatası olarak yarışmacılara belirtilmiştir.


 

Zuhal Topal ile Sofrada Programının Son Bölümü


Zuhal Topal ile sofrada programının son bölümü yarışmayı izleyen kişiler tarafından sıkı bir şekilde takip edilmiş ve son yarışmacının yaptığı özel yemekler de birçok izleyici tarafından da akşam menüsü için denenmiştir.

Zuhal Topal ile sofrada 26 Şubat bölümünde ise; hafta boyunca yarışan yarışmacıların toplamda kaç puan aldıkları hızlı bir şekilde açıklanacaktır. Haftanın birincisi belirlendikten sonra ise; kazanan kişiye büyük ödül izleyicilerin de gözü önünde taktim edilecektir. Ancak fragmanlardan da anlaşıldığı gibi 1.’lik yarışı oldukça zor geçecek ve gelinlerin rekabeti git gide artmaya da devam edecektir. Son gelinlerin de kayınvalidelerinden aldıkları puanlar belli olduktan sonra, 15 bin TL değerinde ödülün kime verileceği de programı seven ve sıkı bir şekilde de takip eden izleyicilere açıklanacaktır.